Temmuz Ayında Maaşlarda cepler dolacak! Temmuz Ayı Zamlı Memur ve Emekli Maaşları!

2020 yılı Temmuz ayında Memur ve Emeklilere zam müjdesi! Ocak ayında ilk büyük zamlarını alan Memurlar ve SSK, Bağkur ile Memur emeklileri, 2020 Temmuz ayında ikinci büyük zamlarını ceplerine koyacak.

Temmuz Ayında Maaşlarda cepler dolacak! Temmuz Ayı Zamlı Memur ve Emekli Maaşları!
Yayın Tarihi: 2.07.2020 15:39:00

2020 yılı Temmuz ayında Memur ve Emeklilere zam müjdesi! Ocak ayında ilk büyük zamlarını alan Memurlar ve SSK, Bağkur ile Memur emeklileri, 2020 Temmuz ayında ikinci büyük zamlarını ceplerine koyacak. Şimdi de Temmuz ayı zam oranı araştırılıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'in açıklayacağı enflasyon verilerine göre memur zam oranı en az %4 ve artan oranda fark ödemesi olarak yansıyacak. Temmuz ayı zamlı memur ve emekli maaşları kaç TL olacak? Detaylar haberimizde sizlerle...

Temmuz ayı itibariyle gözler tamamen Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) çevrildi. TÜİK, bu Cuma günü (3 Temmuz 2020) 2020 yılının ilk 6 aylık enflasyon verilerini kamuoyuyla paylaşacak. TÜİK tarafından açıklanacak bu enflasyon verileri çerçevesinde 13 milyona yakın emekli ile 3 milyon civarındaki memurların Temmuz ayı zam oranları ve fark tutarları da netlik kazanacak. Vatandaş şimdiden araştırmalara başladı. Temmuz ayında emekli ve memur ne kadar zam alacak? Zamlı emekli ve memur maaşları kaç TL oldu?

2020 yılı Temmuz ayında Memur ve memur emeklilerine %4 toplu sözleşme zammı kesin olarak yapılacak. Ocak-Haziran arası ilk 6 aylık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) artışının %4 oranını aşması halinde ise artan oran fark olarak memur ve memur emeklisi maaşlarına da yansıtılacak.

2020 Temmuz ayında zam alacak bir diğer grup ise SSK ve Bağ-kur emeklileri. SSK ve Bağkur emeklilerine Tüik tarafından açıklanacak 2020 yılı ilk 6 aylık enflasyon verisi oranında zam yapılacak. Enflasyonun %5 çıkması halinde %5 zam, %4 çıkması halinde ise %4 zam SSK ve Bağkur emeklilerine sağlanacak. 

HAZİRAN AYINA DAİR 15 YILLIK ORTAMA ENFLASYON %0,46 


2020 yılı İlk 5 aylık Enflasyon TÜFE verisi %4,57 olarak Tüik tarafından açıklanmıştı. Haziran ayında da bu oranın sabit kalması halinde milyonlarca emekli %4,57 oranında zam alacak. Memur ve memur emeklileri ise %4 toplu sözleşme zammı ve %0,57 fark ödemesi almış olacak.

15 yıllık Haziran ayları enflasyon istatistikleri de bu konuda yol gösterici olabiliyor. 15 yıllık süreçte 7 kez Haziran ayında enflasyon düşerken 8 kez de artış gösterdi. Geçen yıl haziran ayı enflasyon verisi %0,03 olarak gerçeklemişti. Ancak bu yıl Koronavirüs pandemisinin etkileri nedeniyle enflasyon verisinin Haziran ayı için de yüksek gerçekleşmesi beklenebilir.

2020 OCAK'TA %6,5 EMEKLİYE, %5,5 MEMURA ZAM VERİLMİŞTİ

2020 Ocak ayında SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarına %6,5 zam verilmiş, memur ve memur emeklileri ise %5,5 zam almıştı. Memur ve memur emeklilerine %4 toplu sözleşme zammından %1,5'u da enflasyon farkından kaynaklanan zam yapılmıştı.

Temmuz ayı enflasyon verisi 3 Temmuz 2020 tarihinde TÜİK tarafından açıklanacak ve zamlı memur ve emekli maaşlarına dair tüm detaylar da 3 Temmuz 2020 Cuma günü saat 10:00 itibariyle kesinlik kazanacak.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR