YÖKDİL sınav ücreti ve kadar? Sınav tarihi ne zaman? 10 gün sürecek YÖKDİL başvuruları başladı

YÖKDİL sınavının başvuruları bugün başladı. 10 gün sürecek başvurular 23 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. Hal böyle olunca Yökdil adayları YÖKDİL sınav ücreti ve kadar? YÖKDİL sınav tarihi ne zaman? sorularını her yerde aramaya başladı. İşte detaylar...

YÖKDİL sınav ücreti ve kadar? Sınav tarihi ne zaman? 10 gün sürecek YÖKDİL başvuruları başladı
Yayın Tarihi: 13.09.2019 10:16:00

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) detayları belli oldu. 3 Kasım 2019'da yapılacak sınava Fransızca, Almanca, Arapça ve İngilizce seviyelerini ölçecek binlerce aday girecek. Peki YÖKDİL sınav başvuruları başladı mı? Başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman bitecek? Yökdil sınav tarihinden, sınav ücretine, başvuru ücretinden tüm sürece dair detaylar haberimizde...

YÖKDİL BAŞVURU TARİHİ VE SINAV ÜCRETİ

YÖKDİL başvuru tarihleri 13-23 Eylül arasında yapılacak. Sınava başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise 2 Ekim tarihinde başvuru yapabilecek. 

Sınav başvuru ücreti 100 TL olan YÖKDİL başvuru işleminin son adımında ödeniyor.


YÖKDİL güz dönemi sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak, sınavın sonuçları ise 28 Kasım tarihinde oturacak. 

YÖKDİL BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İnternet üzerinden yapılan Yökdil başvuruları, "yokdil.yok.gov.tr" adresinden yapılacak. Sınava girmek isteyen adaylar, sınava girmek istedikleri alanı ve dili başvuru esnasında seçecek. 

Ardından adımları takip eden adaylar son basamakta banka kartı ya da kredi kartıyla veya ATM üzerinden YÖKDİL başvuru ücretini ödeyecek. 
HABERİ PAYLAŞ