Yoksul ailelere 1250 TL ödeme yapılıyor! Dördüncü faz için hemen başvuru yapın!

Pandemi sürecinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan ve ilk 2 fazı bitmiş 3. Fazı ödenme aşamasında olan Pandemi destek parasının 4. Fazı 1250 TL ödeneceği gündemde. Diğer 3 fazda 1000 TL ödenen destek parasının 1250 TL olması gündem yarattı.

Yoksul ailelere 1250 TL ödeme yapılıyor! Dördüncü faz için hemen başvuru yapın!
Yayın Tarihi: 2.08.2020 21:09:00

Pandemi sürecinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan ve ilk 2 fazı bitmiş 3. Fazı ödenme aşamasında olan Pandemi destek parasının 4. Fazı 1250 TL ödeneceği gündemde. Diğer 3 fazda 1000 TL ödenen destek parasının 1250 TL olması gündem yarattı. Yapılan bu destek parası birçok aileye büyük yardımda bulundu. Devlet tarafından geri ödemesiz yapılan bu paranın 1250 TL olması ihtimali ailelerde büyük sevinç yarattı. Pandemi destek parasına e devlet üzerinden başvurulabilir ve aynı şekilde e devletten sonucu öğrenilebilmektedir.

Pandemi sürecinde dışarıda riskin artması ile birlikte insanlar hep eve kapandı ve birçok kişinin iş yer kapandı veya işine son verildi. Bu durum halkın büyük kısmını maddi açıdan zora uğrattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da bu süreçte halkın maddi açıdan sorun yaşamaması için birçok çözüm geliştirdi. Bunlardan birisi de Pandemi destek ücretidir. İlk fazda 1000 TL ile başlayan bu yardım ikinci fazda da aynı ücret ile devam etti. Durumu olmayan ailelere büyük yardımı oldu üçüncü fazı yine 1000 TL ile devam eden bu yardımın dördüncü fazda ücret konusunda farklılığa gideceği iddiaları atıldı. Yeni destek ücretinin 1250 TL olma ihtimali bulunmakta. Bu iddiayı destekleyen olay ise Bakanlığın yeni fazda başvuru koşullarını daha sıkı yapacağı iddia edilmesi oldu. Bununla birlikte devam etmesi beklenen Pandemi destek parasının ileriki fazlarda artabileceği de söz konusu. Hala Pandemi dolayısı ile birçok kişinin işsizlik sorunu çektiği ya da işyeri sahiplerinin yeterli iş yapamadığı gündemde. Bu sebeple Bakanlığın ileride Pandemi destek parasında farklılığa gidebileceği yine söylenenler arasında

BAŞVURU KOŞULLARI


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Pandemi destek parasına herkes başvuru yapamamakta. İhtiyaç sahiplerinin faydalanabilmesi için devlet tarafından belirli kriterler uygulanmaktadır. Bu kriterleri Bakan Selçuk bizzat açıkladı.
Pandemi Desteği parasının birinci fazında ve ikinci fazında 1000 TL alan aileler başvuru yapamayacaklar. Kamu işçilerinin belirli bir bölümü de bu Pandemi parasından yararlanamamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir elde eden yani emekli vatandaşlarda destek parasına başvuramamaktadır. İŞKUR’un verdiği İşsizlik Ödeneğinden faydalanan vatandaşlar da yararlanamamaktadır. Bunun yanında İŞKUR’un Pandemi sürecinde sağladığı Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanan vatandaşlar da almaya hak kazanamamaktadır.

Başvuru yapmak isteyen ve koşullara uyum sağlayan kişiler e devlete girerek arama kısmından Pandemi sosyal destek kelimelerini aratarak çıkan sayfadan başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru sonrası Pandemi destek parasını almaya hak kazanıp kazanılmadığına yine e devlet üzerinden bakılabilmektedir. Pandemi destek parasının sonuçları kısa süre içinde açıklanarak kişilerin adresine gelmişti ilk fazlarda. Bu yeni fazda da dışarıda yoğunluk yaşanmadan kısa süre içerisinde açıklanarak kişilere bizzat elden teslim edileceği söyleniyor.

PANDEMİ DESTEĞİ 1250 TL OLMASI GÜNDEMDE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerince uzun zamandır değerlendirmede olan destek parasının miktarının artacağı gündemde. Destek parasının 1000 TL’den 1250 TL’ye çıkarıldı iddiası ortaya atıldı. Üçüncü fazın şuan ödemelerinin gerçekleştiği sırada dördüncü faz artışı birçok kişide büyük umut uyandırdı. Araştırmacılar tarafından bu faz ödemelerinde başvuru kriterlerinin üçüncü fazdaki kriterlere göre daha çok sıkılaştırılacağı tahmin edildiği. Başvuru kriterlerinin sıkılaştırılması ile birlikte ücret artışı iddiası gerçekleşmesi daha olası duruyor.
Yaşanılan bu korona virüs salgını ardından işsiz kalan ve yaşamını devam ettirmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan kişiler bu para yardımı ile birlikte bütün giderlerini halledebilecek konuma gelebilecektir.
 
 
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR