Yunanistan 3 Bin Euro Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Yunanistan 3.000 Euro maaşla personel alımı almaya başladı. Sizde eğer Yunanistan’da işçi olarak çalışmak istiyorsanız hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz ve o ülkede olan Türk firmalarından iş alabilirsiniz.

Yunanistan 3 Bin Euro Maaşla Personel Alımı Yapıyor
Yayın Tarihi: 7.03.2020 23:03:00

Yunanistan 3.000 Euro maaşla personel alımı almaya başladı. Sizde eğer Yunanistan’da işçi olarak çalışmak istiyorsanız hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz ve o ülkede olan Türk firmalarından iş alabilirsiniz. Yunanistan komşumuz olarak bize yakın olduğu için ve özellikle EURO üzerinden maaş verildiği için bu ülkeyi tercih eden Türk sayısı bir hayli fazladır. Sizde eğer bu ülkede çalışmak istiyorsanız burada bulunan TÜRK firmalarının iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz.

Yurt dışı iş ilanlarını sürekli olarak güncel bakan birisi Yunanistan iş ilanlarını da görebilmektedir. Özellikle yaz aylarına doğru bu ülke turizm açısından ülkesi dışından pek çok kişiye iş imkanı tanıyan bir ülkedir. Yunanistan’da Türk firmaları da epeyce fazladır. Sizde bu ülkede turizm ve hizmet sektöründe ilk önceliğiniz Türk firmaları olursa daha çok iş imkanı bulursunuz. Hizmet sektörü haricinde inşaat sektörü, turizm sektörü, gıda sektörü ve bilişim sektörü olarak iş bulmanız muhtemeldir. 

Yunanistan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?


Yunanistan’da çalışmak isteyenler ve yeni bir kariyer hedefi olan kişiler ilk önce İngilizce bilmeleri gerekiyor. Ayrıca yunanca bilmeleri de artı olacaktır ama iş başvurusunda mülakatları geçebilmeniz için İngilizceyi okuyor ve konuşuyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu ülke vasıfsız işçi alımı yapmamaktadır. Sizde bu ülkede çalışmak istiyorsanız bir mesleğinizin olması ve iş geçmişinizin en az 3 yıl olması gerekmektedir. Bu ülkede çalışacak kişiler Euro üzerinden maaş alacakları için iş bulma konusunda ilk tercihlerini bu ülkeden yana kullanabilirler. Ülkemizdeki asgari ücretin 4-5 katı kadar ve hatta daha fazla maaş almaları mümkündür.

İŞ başvurusu için Türkiye’deki iş ilanları sitelerine girebilir ve İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz. Yunanistan’da çalışmak istediğiniz alandaki Türk firmaları İŞKUR üzerinden eleman alımı yapmaktadırlar. Bunun için İŞKUR kaydınızın olması yeterlidir. Ayrıca iş ilanlarını takip edip güncel başvuru yaparak da tüm ilanlara kaydınızı bırakabilirsiniz.

Ne Kadar Maaş Alıyoruz?

Yunanistan’da en düşük işçi maaşları 3.000 Euro civarındadır. Bu sizin iş başvurusu yapacağınız pozisyona göre değişir. Bu ülkede ekonomik kriz olduğu için iş başvurusu yaparken önce iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Çünkü bazı firmalar ekonomik krizi bahane ederek maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşattırabilir. İş başvurusu yaptığınız firmanın internet üzerinden nasıl personel çalıştırdığını ve maaşları gününde yatıp yatırmadığını öğrenebileceğiniz siteler vardır. Yunanistan’da çalışacak olan kişiler ayrıca yatılı olarak çalışırlarsa daha çok para biriktirebilirler. Ev kirası, faturalar gibi ödemeler ülkemiz gibi pahalıdır.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR