Ziya Selçuk’tan Okullar Açılacak mı? LGS Ertelenecek mi? Sorularına Cevap!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okulların açılmasına yönelik son dakika açıklaması! Bakan Selçuk bu sene için LGS ertelenmesi ve okulların açılması yönelik açıklamalar da bulundu. Okullar Açılacak mı? LGS ertelenecek mi? Vatandaşlarımızın akıllarında bulunan sorulara yanıt verdi.

Ziya Selçuk’tan Okullar Açılacak mı? LGS Ertelenecek mi? Sorularına Cevap!
Yayın Tarihi: 23.04.2020 15:55:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okulların açılmasına yönelik son dakika açıklaması! Bakan Selçuk bu sene için LGS ertelenmesi ve okulların açılması yönelik açıklamalar da bulundu. Okullar Açılacak mı? LGS ertelenecek mi? Vatandaşlarımızın akıllarında bulunan sorulara yanıt verdi. Ziya Selçuk son dakika açıklaması! Okulların açılma durumu nedir?

Ziya Selçuk’tan Tatil Açıklaması!

NTV canlı yayına çıkan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündem ile alakalı değerlendirme yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çıkmış olduğu canlı yayında okulların ne zaman açılacağına değindi. Ziya Selçuk öğrenciler için yaptığı tatil açıklamalarında şunları belirtti;
Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV'de özel sürprizlerimiz var.
'İçimdeki Okul Sesleri' kitabına ilişkin soruya da yanıt veren Bakan Selçuk, ''Çocuklarımıza sesleri tanıtmak gibi tavsiyeler içeriyor. Çocuklara böyle bir hediye vermek benim için çok değerli.  

Hazırladığımız eğitim takvimi her telefondan takip edilebilir durumda. EBA'ya katkılarımızı sürekli sağlamaya çalışıyoruz. 

Okullar Açılacak mı?

Korona virüsün artış göstermesinin ardından okullar tatil edildi. Ancak günümüzde maalesef korona virüs vaka sayısında ki artış her geçen gün artıyor. Peki, Okullar açılacak mı? Okullar da telafi dersleri mi verilecek?


Korona virüs sonrasında okullar tatil olunca velilerin ve öğrencilerin akıllarında okulların ne zaman açılacak? Sorusu bulunuyor. Ancak okulların ne zaman açıklanacağına dair net bir bilgiye ulaşılamadı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullar hakkında gerekli açıklamayı yaparak halkını bilgilendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasına yönelik ‘’ Okullar sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye'nin gidişatı ya da DSÖ'nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başarırız.’’ Sözleriyle açıklamada bulundu.

LGS Ertelenecek mi?

NTV canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika açıklaması! LGS’ye girecek öğrencilerin merak içerisinde araştırdığı konular arasında LGS ertelenecek mi? Sorusunun yer almasıyla birlikte gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çevrildi. Ziya Selçuk LGS hakkında gerekli açıklamayı yaparak öğrencilerine iletti. Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama şu şekildir;

LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. "

Böylelikle şuan için LGS ertelenmeyeceğini ancak bu durumların artış göstermesi durumunda erteleneceği açıklamalarında bulundu. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamalarda meslek liselerinin günümüzde daha çok popüler olacağını bildirdi. Aynı zamanda maske üretimlerinin devam ettiğine değindi.
 
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR