10 Bin TL Herkese Kredi Çıkıyor! Ziraat Halkbank Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Yapanlar dikkat!

Koronavirüs salgınıyla mücadele döneminde Hükümetin açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda Kamu bankaları Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'tan vatandaşa Temel ihtiyaç desteği kredisi sağlandı!

10 Bin TL Herkese Kredi Çıkıyor!  Ziraat Halkbank Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Yapanlar dikkat!
Yayın Tarihi: 16.05.2020 14:04:00

Koronavirüs salgınıyla mücadele döneminde Hükümetin açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda Kamu bankaları Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'tan vatandaşa Temel ihtiyaç desteği kredisi sağlandı! Hane içi geliri aylık 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara sağlanan 10 Bin TL limitli temel ihtiyaç kredisi birçok avantajı da beraberinde getirdi! 6 Ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli 10 bin TL'ye kadar Temel İhtiyaç Desteği kredi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru yapan vatandaşlar da 10 bin TL temel ihtiyaç desteği kredi başvuru sonucu sorgulama işlemini araştırıyor. Tüm detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Koronavirüs salgını sürecinde Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, sundukları Temel İhtiyaç Desteği kredisi kapsamında 4,5 milyondan fazla vatandaşa toplamda 27 milyar TL'lik kredi tahsisi gerçekleştirdi! Hükümetin açıkladığı Ekonomik istikrar Kalkanı paketi çerçevesinde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane içi geliri aylık 5 bin TL'nin altında olan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmesi için 10 bin TL'ye kadar 6 ay geri ödemesiz, 36 aya kadar vade seçeneğiyle %0,49 faiz oranlı temel ihtiyaç desteği kredilerini devreye almışlardı. Başvurular ivedilikle sonuçlandırılarak kredi tutarları vatandaşın hesabına yatırılıyor. Öte yandan başvuru yapan binlerce kişi de Temel ihtiyaç desteği kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır? İşleminin yanıtını arıyor. Ayrıca 10 bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusu da araştırılıyor.

10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan bireysel müşteriler için Koronavirüs döneminde finansman sağlamak amacıyla Temel ihtiyaç desteği kredisini hayata geçirdi. Bu noktada başvurular sonucunda 3 Kamu bankasının kısa vadede tahsis ettiği kredi tutarı 27 milyar TL'yi buldu! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu süreçte 10 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisini, 6 ay geri ödemesiz, 36 aya kadar vade ve %0,49 faiz avantajıyla sunuyor.

VAKIFBANK 10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

ZİRAAT BANKASI 10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


HALKBANK 10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

TEMEL İHTİYAÇ KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

10 Bin TL Temel İhtiyaç desteği kredisi için başvuru yapan bireysel banka müşterileri, kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 10 Bin TL bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları yapılan değerlendirme ve incelemelerin ardından bankalar tarafından ivedilikle sonuçlandırılıyor. Başvuru sonucu, başvuruda bulunan kişilere SMS ve e-posta yoluyla bildiriliyor.

Başvuru sonuçları ayrıca İnternet üzerinden de sorgulanabiliyor.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ GERİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

10.000 TL limitle Temel ihtiyaç kredisi kullanan bir vatandaş ilk 6 ay geri ödeme yapmaksızın sonrasındaki 30 ayda aylık 376 TL ödeme ile kredi borcunu ödeyebilecek. 7.500 TL kredi ödemesi ise ilk 6 ay ödemesiz, kalan 30 ayda 282 TL olarak ödenecek. 5 bin Tl kredi ödemeleri ise yine 6 ay ödemesiz, kalan 30 ayda aylık 188 TL olarak geri ödenecektir.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR