10 bin TL kredi başvurusu onaylanmayanlar, buraya dikkat! Düşük kredi alanlar ve sonuç belli olmayanlar bu işlemleri uygularsa hemen kredi alabilecek!

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank aracılığı ile alınacak olan bireysel temel ihtiyaç destek kredileri için başvurular 1 Nisan 2020 tarihinde başlamıştı. 3 kamu bankası aracılığı ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılan kredi kampanyasında üzerinden neredeyse 60 gün geç

10 bin TL kredi başvurusu onaylanmayanlar, buraya dikkat! Düşük kredi alanlar ve sonuç belli olmayanlar bu işlemleri uygularsa hemen kredi alabilecek!
Yayın Tarihi: 24.05.2020 14:36:00

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank aracılığı ile alınacak olan bireysel temel ihtiyaç destek kredileri için başvurular 1 Nisan 2020 tarihinde başlamıştı. 3 kamu bankası aracılığı ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılan kredi kampanyasında üzerinden neredeyse 60 gün geçecek ancak hala başvurular devam ediyor.

Kimi başvuru yapanların başvuruları kabul edildi, kimi başvuru yapanların başvurduğu kredi tutarı yerine eksik ödeme yapıldı kimilerinin ise henüz cevap alamadığı biliniyor. Vatandaşların sadece belirli bir kısmı 10 bin TL, 7 bin 500 TL veya 5 bin TL gibi başvurduğu krediyi alabildi. Bu kişilerin dışındaki geri kalan kısım tamamen mağdur olmuş durumda. Hala bekleyen ve başvurduğu kredi miktarı yerine daha eksik bir kredi tutarı alan kişiler var. Devlet bu kişilerle alakalı herhangi bir açıklama yapmadı. 3 kamu bankası da aynı şekilde herhangi bir açıklama yapamadı. Ancak kredi tutarının geri kalan kısmını almak ise çok kolaydır. İşte o yöntem…

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında verilecek olan kredi tutarı net olarak 10 bin TL, 7 bin 500 TL ve 5 bin TL gibi rakamlardı. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için kredi faiz oranları ise yüzde 0,49 şeklindeydi. Kredi dışarıdan bakıldığı zaman son 10 yılın en kaliteli kredi paketiydi. Hemen 3 kamu bankasından eş zamanlı olarak başlatılan bu yeni kredi modeli ile beraber tüm vatandaşlar başvuru yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre geliri 5 bin TL altında olan tüm vatandaşlar yararlanabilecekti ancak 3 kamu bankasından açıklanan verilere göre sadece kredi sicili düzgün olan kişiler bu krediyi alabildi. Kalan kısım için herhangi bir düzenleme yapılmadı. Ancak başvurduğunuz kredi hala cevap alamıyor ya da eksik kredi tutarı aldıysanız mutlaka aşağıda verdiğimiz önerilere kulak asın. İşte tüm o detaylar. Öncelikle krediye başvuru işlemleri ile başlayalım…

BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
Halkbank Kredi Başvurusu

İnternet Şubesi: Başvuru > Bireysel Kredi Başvurusu > Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını takip ederek ihtiyacınız olan tutarı belirleyebilirsiniz.
Mobil Şubesi: Başvuru > Bireysel Kredi Başvurusu > Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını takip ederek ihtiyacınız olan tutarı belirleyebilirsiniz.
SMS Başvurusu: DESTEK TC Kimlik No Gelir Bilgisi Talep Edilen Tutar yazıp 3452’ye gönderebilirsiniz. Örnek: (DESTEK 12345678910 3000 10000) yazıp 3452’ye gönderebilirsiniz.


Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası bireysel destek ihtiyaç kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar internet şubesine giriş yapmadan da başvuru yapma fırsatını bulabilmektedir. Ziraat bankası kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Vakıfbank Kredi başvurusu için de aynı şekilde internet şubesine giriş yapmanız gerek yok. Eğer başvuru yapmak istiyorsanız VAKIFBANK KREDİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

KREDİ ALAMAYANLAR, EKSİK KREDİ ALANLAR NE YAPACAK?

Gelir şartını karşıladığı halde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan alınacak olan krediyi alamayan kişilerin tek yapması gereken Kamu Denetçiliği Kurumu’na gerekli şikayet dilekçesi bırakmak olacaktır. Kamu Denetçiliği Kurumu gerekli araştırmaları yaptıktan sonra adınıza kredi verilebilir olduğunu ilgili bankaya bildiri çekiliyor. Bu nedenle eğer kredi alamadıysanız mutlaka Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuru yapmanız önemli.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR