1900 TL kış yardımı için IBAN numarasına bakın! TC kimlik numarasına ödeme!

1900 TL kış yardımı için IBAN numarasına bakın! TC kimlik numarasına ödeme!

1900 TL kış yardımı için IBAN numarasına bakın! TC kimlik numarasına ödeme!
Yayın Tarihi: 6.11.2023 13:45:00

Aile Bakanlığı tarafından yapılan yeni bir duyuru, ihtiyaç sahibi vatandaşlara büyük bir destek sunacak. 1900 TL'lik kış yardımı, kış aylarında ekonomik sıkıntılar yaşayan ailelere ısınma, gıda ve diğer temel ihtiyaçlar konusunda bir nefes olacak. Bu özel yardım paketi, Türkiye'deki dar gelirli ailelere umut ışığı saçıyor.

Aile Destek Paketi Başvuruları Başladı

Kış aylarında ekonomik sıkıntılar yaşayan aileler için önemli bir destek olan aile destek paketi başvuruları için kapıları e-devlet üzerinden çaldı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş herkes bu destekten yararlanma şansına sahip. Ödemeler, ailelerin hane içindeki kişi başına düşen gelire göre hesaplanıyor. Aile destek paketi kapsamında, kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olduğu durumlarda yardım ödemesi yapılıyor.

Devamlılık Esas: 12 Ay Boyunca Sürüyor

Aile destek paketi ödemeleri, bu sene için de 12 ay boyunca devam edecek. Bu sayede aileler, maddi zorluklarla mücadele ederken en azından ekonomik açıdan bir süre rahat bir nefes alabilecekler. Ödemeler, PTT şubelerinden T.C. kimlik numarası ile alınabiliyor, böylece yardım almak isteyen aileler için işlemler oldukça basit hale getiriliyor.

Ödemeler Ne Kadar?

Aile destek paketi kapsamında ödemeler, 850 TL ile 1250 TL arasında değişen miktarlarda verilmekte ve ailelere ek olarak 350 TL ile 650 TL arasında çocuk desteği sunulmaktadır. Bu yardımlar, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak nitelikte.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR