2022’nin En İyi Kripto Para Borsaları

Kripto para piyasasında güvenli ve kazançlı bir yatırım için, adım atılan ilk alan kripto para borsaları.

2022’nin En İyi Kripto Para Borsaları
Yayın Tarihi: 6.07.2022 00:05:00

Bununla birlikte, Türkiye’de birçok borsa faaliyet gösteriyor ve hangi borsanın en iyi koşulları sunduğu konusunda kafa karışıklığı söz konusu olabiliyor. İşlem komisyonlarının düşüklüğü, listelenen coin sayısı, mobil uygulama desteği ve güvenlik altyapısı gibi konular baz alınarak, yatırım yapılacak kripto para borsaları tercih edilebilir. Sunulan özelliklere göre, 2022’nin en iyi kripto para borsası seçeneklerini listeledik.

Kucoin

En iyi kripto para borsalarının başında, en uygun işlem komisyonu ile kolay bir şekilde kripto alıp satmayı sağlayan Kucoin geliyor. Bir kripto para borsasının seçiminde, üyelik sürecinin kolay olması, geniş coin seçenekleri ve komisyonlar en önemli konular içinde yer alıyor. Kucoin borsası da, bu alanda ilk sırada yer almayı hak ediyor. 2017 yılında kurulan borsa, kullanıcı dostu arayüzü ve yüksek güvenlik standartları ile en çok tercih edilen kripto borsası olarak öne çıkıyor.
 
Hong Kong, Singapur ve Seyşeller’de yer alan ofisleri ile, küresel bir borsa konumunda olan Kucoin, 2022’nin Nisan ayında Türkiye’de de faaliyetlerini resmi olarak gerçekleştirmeye başladı. Borsanın sunduğu temel avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:
 
 • Yüzde 0,1 ile, en düşük kripto para alım satım komisyonlarını sunması
 • 600’den fazla kripto parayı listelemesi ile, GEM coin’lere erken yatırım şansı vermesi
 • Masaüstü platformuna ek olarak Android ve iOS mobil uygulamaları
 • Her yeni üyeye 500 USDT’ye varan oranda bonus vermesi
 • Yerel token’i KCS coin ile komisyon indirimine ek olarak, borsanın gelirlerinden pay vermesi
 • Borsadaki tüm fonlar için sigorta koruması sunması
 
Kucoin, sunduğu bu avantajlarla, yatırımcılar için en ideal platformlardan biri. 1000’den fazla işlem çiftine sahip olan borsa, spot işlemlere ek olarak vadeli işlemler, staking işlemleri ve marjin trading gibi olanaklar da sunuyor. Üstelik Kucoin’in diğer bir avantajı da, KYC yapmadan işlem yapma ve günlük 1 BTC çekme hakkı vermesi.

Binance

Eski kripto para borsaları içinde yer alan Binance, spot alım satım, vadeli işlemler, staking ve launchpad gibi olanaklar sunan bir kripto para borsası. Makul işlem komisyonları ile bilinen Binance, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsalarından biri. Üye sayısı ve işlem hacmi ile, en büyük borsa olarak ifade edilebilecek Binance, Changpeng Zhao adlı geliştirici tarafından kuruldu. Borsanın sağladığı avantajlar şu şekilde:
 
 • Kripto para alternatiflerinin geniş olması
 • Makul komisyon oranlarına sahip olması
 • Web platformuna ek olarak, Android ve iOS ile kullanılabilmesi
 • Yerel token’i Binance Coin ile, komisyonlarda indirim imkanı vermesi
 
Binance ile ilgili olumsuz eleştiriler de mevcut. Bunların başında, ABD’nin en büyük finans düzenleyici kuruluşu SEC tarafından denetlenmemiş bir borsa olması. Birçok büyük borsa SEC denetimine sahipken, Binance için böyle bir durum söz konusu değil. Bu da, bazı kripto para yatırımcılarına göre fonların güvenliğini risk altına atan bir durum olduğu için Binance’ı dezavantajlı kılıyor.

Coinbase

2022’nin en iyi kripto para borsalarından bir diğeri de Coinbase. Borsanın en önemli yanlarından biri, ABD merkezli olması ve basit bir ticaret deneyimi sunması. Yatırımcı sayısı 70 milyonun üzerinde olan Coinbase, Nasdaq  borsasında işlem gören bir şirket. Borsanın avantajları ise şu şekilde:
 
 • Hızlı bir şekilde hesap açılabilir ve banka/kredi kartı ile kripto para satın alınabilir
 • 100’den fazla kripto para tercih edilebilir
 
Borsa, hızlı bir şekilde hesap açmaya olanak tanımasına karşın, banka ve kredi kartlarından yüzde 4’e varan ek ücret alıyor. Bu da, birçok yatırımcı için Coinbase’i dezavantajlı kılan bir durum. Güvenlik standartları yüksek bir borsa olan Coinbase, daha çok ABD’li yatırımcılar tarafından tercih ediliyor.
 
2022’de öne çıkan diğer önemli kripto para borsaları içinde yer alan diğer platformlarda eToro, Huobi, FTX ve Kraken yer alıyor.
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR