26 ilde TOKİ daireleri açık artırma ile satışa çıkartılıyor! Uygun fiyatlı TOKİ daireleri satın almak için hemen açık artırma başvurusu yapın!

TOKİ her yıl olduğu gibi belirli aralıklı tarihler arasında açık artırma sistemi ile binlerce konutu satışa çıkartıyor. 2019 yılında yapılan toplu konut açık artırma satışında toplam satış adedi 10,000’e ulaşmıştı. 2020 yılında da aynı ortamın yapılabilmesi için gerekli tüm hazırlıklar başladı.

26 ilde TOKİ daireleri açık artırma ile satışa çıkartılıyor! Uygun fiyatlı TOKİ daireleri satın almak için hemen açık artırma başvurusu yapın!
Yayın Tarihi: 19.06.2020 14:38:00

TOKİ her yıl olduğu gibi belirli aralıklı tarihler arasında açık artırma sistemi ile binlerce konutu satışa çıkartıyor. 2019 yılında yapılan toplu konut açık artırma satışında toplam satış adedi 10,000’e ulaşmıştı. 2020 yılında da aynı ortamın yapılabilmesi için gerekli tüm hazırlıklar başladı. TOKİ resmi internet sitesinde duyurulan habere göre Haziran ayında açık artırma ile 26 ilde konut, 21 ilde iş yeri satışı yapılacağı açıklandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) en uygun fiyatlardan açık artırma satışlarına başlayacak. Katılımcı adayların tamamının önceden açık artırma sistemine dâhil olmuş olması gerekiyor. Daha sonra TOKİ açık artırma sistemine girilemez. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ'ye başvurabiliyor. Başvuru yapmak isteyenler ise başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. İşte tüm ayrıntılar…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) toplamda 26 ilde konut ve 21 ilde iş yerini açık artırma sistemi ile satışa sunacak. TOKİ en uygun fiyatlardan satışa sunacağı konut ve iş yerlerinin tamamını yeni sahipleri ile buluşturmak için gerekli olan tüm hazırlıkları yapıyor. Yeni konut ve iş yeri satın alacak olan vatandaşlarımız için neredeyse büyük bir müjde olan bu haber ile beraber Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye’nin çok farklı noktalarında inşa edilmiş olan bu toplu konut ve iş yerleri için açık artırma sistemi yapacak. Açık artırma sistemine girerek TOKİ’den konut veya iş yeri satın almak isteyen kişilerin öncelikli olarak TOKİ’ye başvuru yapması gerekiyor.  Türkiye'nin farklı illerinde inşa edilmiş alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa sunacağını resmi internet sitesinden duyurdu. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ'ye başvuru yapabilecek. İşte tüm detaylar…


AÇIK ARTIRMA SATIŞ DUYURUSU

İdaremiz mülkiyetinde bulunan 160 adet konut 19 Haziran 2020 tarihinde ve 180 adet işyeri 18 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur.
Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir.

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK?
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecektir.
  • Fotoğraflı nüfus cüzdanı
  • Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,
Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;
  • Muhammen bedeli 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beş bin) TL,
  • Muhammen bedeli 100.000 - 349.999.- TL'ye kadar olanlar için 10.000.-(On bin) TL,
  • Muhammen bedeli 350.000 – 999.999.- TL'ye kadar olanlar için 50.000.-(Elli bin) TL,
  • Muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 100.000.-(Yüz bin) TL katılım teminatı ödemek zorundadırlar.
  • Başvuruların vekâleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekâletname,
  • Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekâlet ile imza sirküleri.
  • (Alıcılar başvuru sırasında "Açık Artırma Satış Şartnamesini imzalayacaklardır.)
TÜM AYRINTILAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR