29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı en güzel kutlama yazıları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı en güzel kutlama yazıları. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan etti. Bu sene 97. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için en güzel resimli mesajlar, en güzel 29 Ekim kutlama yazıları...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı en güzel kutlama yazıları
Yayın Tarihi: 28.10.2020 17:01:00

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı en güzel kutlama yazıları. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan etti. Bu sene 97. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için en güzel resimli mesajlar, en güzel 29 Ekim kutlama yazıları...

29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 97. yılında herkes büyük bir coşkuyla en güzel, en içten ve en samimi Cumhuriyet Bayramı mesajları büyük bir merakla aranız oldu. 2020 Cumhuriyet Bayramı için heyecan giderek artıyor. Heyecanlı bekleyişin yanında vatandaşlar en güzel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajlarını da arıyor. Vatandaşlar heyecanla milli bayramı bekliyorlar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın gelmesiyle sevdikleriyle de bu heyecanı ve mutluluğu paylaşmak isteyenler, herkese bu kutlu ve mutlu günü yaymak, duyurmak, coşkusunu paylaşmak isteyenler birbirlerine mesajlar gönderiyor. Mesaj göndermenin yanında birçok vatandaş da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyorlar. İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel, yeni ve resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları ve sözleri...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları;

- Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü olan bu anlamlı ve özel günde, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.

- Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karekterli koruyucular İster. Bu duygularla Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!- Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. yıl dönümü heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.

- Cumhuriyetimizin 97. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”- Şerefli bir yaşamın bedeli, her ne olursa olsun ödenir. Küçük oyunlar, küçük oyuncularındır. Onlar, okyanusta boğulmanın adabını bilemezler! Cumhuriyet erdemdir. Ülkemizin doğum gününü kutlamak, bu günü hakkınca yaşamak bize yakışandır, olması gerekendir. Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun.

- Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Bugün her yer kırmızı beyaz olsun.- 100. yılımıza sayılı seneler kala tarih destanını baştan yazan tüm gazilerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet bayramımızın 97. yılı kutlu olsun.

- Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karekterli koruyucular İster. Bu duygularla Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!
- Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler !

-  Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.- Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun !

-  Cumhuriyet, fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz.

-  Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karekterli koruyucular İster. Bu duygularla Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun !

Cumhuriyet Bayramı ile ilgili Atatürk'ün sözleri;

Bugünkü hükümetimiz, devlet teşkilatımız doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.

- Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.- Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi Cumhuriyet'tir.

- Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.

- Tekil devlet yapımız, ulusal birliğimizin, huzurun ve toplumsal barışın en önemli güvencesidir. Tekil devlet yapımızın, ülke tümlüğünün, ulusal birliğimizin sonsuza kadar korunacağından kimse kuşku duymamalıdır. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR