Acil Nakit İhtiyacı Olanlara Müjde! İş Bankası, Vakıfbank ve Garanti'den Masrafsız Finansman Desteği

Özellikle Kurban Bayramı'nın da yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar acil nakit ihtiyaçları için kredi araştırmalarının yanı sıra daha masrafsız yolları da araştırmaya başladı. Kredi çekerken ödenen kredi tahsis ve sigorta ücretleri gibi masrafları karşılamak istemeyen vatandaşlar, alternatif finansma

Acil Nakit İhtiyacı Olanlara Müjde! İş Bankası, Vakıfbank ve Garanti'den Masrafsız Finansman Desteği
Yayın Tarihi: 21.07.2020 17:40:00

Özellikle Kurban Bayramı'nın da yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar acil nakit ihtiyaçları için kredi araştırmalarının yanı sıra daha masrafsız yolları da araştırmaya başladı. Kredi çekerken ödenen kredi tahsis ve sigorta ücretleri gibi masrafları karşılamak istemeyen vatandaşlar, alternatif finansman desteği modellerini inceliyor. Birçok banka da Taksitli Avans Hesap adı altında, banka müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılarken birçok masrafı da müşteriye yansıtmıyor. Peki taksitli nakit avans hesabı nedir? Hangi bankalar taksitli nakit avans hesabı açmaktadır, hangi müşteriler bu hesaptan yararlanabilir? Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Son dönemde tüm Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de birçok ekonomik soruna yol açan Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle ekonomik açıdan zorlanan vatandaşlar, Kurban Bayramı'nın da yaklaşmasıyla birlikte acil nakit ihtiyaçları için araştırmalara başladı. Vatandaşların birçoğu acil nakit ihtiyacı için ihtiyaç kredisi, bayram kredisi gibi yollara başvursa da sigorta kesintisi ve kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti vb. gibi birçok masraftan kurtulmak isteyen vatandaşlar ise bankaların Taksitli Avans Hesap ürünlerini inceliyor. 

Birçok banka müşterilerine özel olarak Taksitli Avans Hesap uygulamasını kullanıyor. Bu hesap türü, banka müşterisinin nakde, sigorta masrafı ve kredi tahsis ücreti gibi pek çok masrafla uğraşmadan daha kolay yoldan ulaşabilmesini sağlıyor. Kredi paketlerinden tek farkı ise tabi ki daha düşük bir meblağ içermesi. Ancak yine de vatandaşlar acil nakit ihtiyaçları için bankaların taksitli avans hesap ürünlerinden faydalanıyor ve gayet de kullanışlı oluyor.

Birçok banka tarafından hayata geçirilen taksitli nakit avans hesapları ile banka müşterileri herhangi bir ekstra ödeme yapmaksızın nakit ihtiyaçlarını giderebiliyor. Ayrıca taksitli avans hesap, çekilen avansı 12 ayda geriye ödeme imkanı sunuyor. Genellikle aylık %1,25 oranında faiz uygulanan taksitli avans hesaplar için faiz oranları bankadan bankaya değişebiliyor. Taksitli Avans Hesapta paranız kimi bankalarca hazır bekletilirken kimi bankalar da müşterilerinin taleplerine göre belirli limitler belirleyebiliyor.

İŞ BANKASI TAKSİTLİ AVANS HESAP NEDİR?


Türkiye'nin önde gelen bankaları arasında yer alan İş Bankası, müşterilerine özel taksitli ek hesap - taksitli avans hesap uygulamasını sürdürüyor. İş Bankası müşterileri, kendi adlarına açılan taksitli ek hesap üzerinden acil nakit ihtiyaçlarını gideriyor ve kullandıkları limiti 12 ayda geri ödeyebiliyor. İş Bankası, taksitli ek hesaptan herhangi bir ek masraf veya komisyon talebinde bulunmuyor. İş Bankası taksitli ek hesap limiti ise 50 Tl ila 10 bin TL arasında değişiyor. İş Bankası taksitli ek hesap faiz oranı aylık %1,25'tir. 

VAKIFBANK TAKSİTLİ AVANS HESAP

Taksitli avans hesap imkanı sunan bankalar arasında Vakıfbank da bulunmaktadır. 10 bin Tl üst limitli taksitli ek hesap ile Vakıfbank müşterileri de acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Vakıfbank da tıpkı İş Bankası gibi faiz oranını aylık %1,25 olarak belirlemiştir. 12 ay boyunca aylık 916 TL ödeme ile 10 bin TL avans hesap kullanılabilmektedir. 

GARANTİ BANKASI TAKSİTLİ AVANS HESAP

Garanti BBVA bankası da taksitli avan hesap ile müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını masrafsız ve komisyonsuz biçimde gidermelerine imkan tanımaktadır. Garanti BBVA taksitli ek hesap limiti 100 TL ila 10 bin Tl arasında değişmektedir. Aylık faiz oranı da %1,25'tir. Garanti BBVA başvuru kanalları üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirerek siz de Garanti BBVA taksitli avan hesap kullanmaya başlayabilirsiniz.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR