Aktif Bank'tan 'Reza Zarrab' Açıklaması

ABD'de görülen davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab'ın, Aktif Bank ile ilgili sözlerine, bankadan açıklama geldi.

Aktif Bank'tan 'Reza Zarrab' Açıklaması
Yayın Tarihi: 30.11.2017 21:50:00

Aktif Bank, "ABD’de görülmekte olan bir davada,  bankamızın adı zikredilmiş ve buradan hareketle çeşitli mecralarda bankamız  aleyhinde mesnetsiz iddialar ileri sürüldüğü görülmüştür. Bankamız tarafından  bugüne kadar ABD ve diğer uluslararası yaptırımların ihlal edilmesine yönelik  herhangi bir işlem gerçekleştirilmemiştir." açıklamasında bulundu. 

Aktif Bank açıklamasında, 2011 yılının ilk yarısında ABD Hazinesi OFAC  (Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi) yetkilileri ile ticari riskler konusunda  istişarede bulunulması akabinde bankanın işlemlerinin şeffaflık ilkesinin bir  gereği olarak uluslararası bir bağımsız denetim kuruluşu’na özel olarak  denetlettirilerek, sonuçlarının OFAC dahil tüm ilgililer ile paylaşıldığı  bildirildi.

Açıklamada, "Dolayısıyla, bankamız geçmişte ve bugün gerek ulusal  gerekse de uluslararası kuruluşlarla iş birliği içinde çalıştığından, dava  neticesinde tarafımıza yöneltilebilecek herhangi bir negatif sonuç olmayacaktır."  ifadesine yer verildi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR