Albaraka Türk müşterisi işletmelerin çalışanlarına 3 maaşlık destek seçeneği! Albaraka Türk'ten koronavirüse karşı destek paketi!

Albaraka Türk, tüm dünyada pandemi ilan edilen ve Türkiye’de de etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ekonomik ve toplumsal mücadelede etkin rol oynamak için “destek paketi”ni duyurdu. Albaraka Türk, tüm müşterilerinin 30 Nisan’a kadar olan taksit ödemelerini 2 ay..

Albaraka Türk müşterisi işletmelerin çalışanlarına 3 maaşlık destek seçeneği! Albaraka Türk'ten koronavirüse karşı destek paketi!
Yayın Tarihi: 5.04.2020 16:12:00

Albaraka Türk, tüm dünyada pandemi ilan edilen ve Türkiye’de de etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ekonomik ve toplumsal mücadelede etkin rol oynamak için “destek paketi”ni duyurdu. Albaraka Türk, tüm müşterilerinin 30 Nisan’a kadar olan taksit ödemelerini 2 ay öteleme kararı aldı ve işletmelere, çalışanların maaşlarını 3 aylık olarak verebilmeleri için seçenekler getirdi. İşte detaylar…

Albaraka Türk, tüm dünyayı güçlü bir şekilde etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ekonomik ve toplumsal boyutta mücadelede etkin rol almak üzere bir dizi önlem ve desteklerini içeren “destek paketi”ni kamuoyuna sundu.

Albaraka Türk’ten hizmet alan işletme çalışanlarına 3 maaşlık ilave limit!

Albaraka Türk, hizmet verdiği tüm ticari ve bireysel müşterilerinin 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan tüm taksit ödemelerini iki ay süreyle öteledi ve ayrıca işletmelere çalışanlarının 3 aylık maaşlarını vermek istemeleri durumunda 3 aylık maaşa kadar ilave limit artırımı seçeneği sundu. Banka, ayrıca nakit akışı ve vade yapılanmasına kadar desteklerini de duyurdu.

İşte Albaraka Türk’ün basın bülteninde duyurduğu destek paketi!

Albaraka Türk tarafından duyurulan destek paketi kapsamında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilenen sektörlerde faaliyet gösteren banka müşterileri için duyurulan
Albaraka Türk basın açıklaması şöyle kaydedildi:


“Bütün bireysel ve ticari müşterileri talep etmeleri halinde, 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan finansman taksit ödemeleri haziran ayına ötelenecek.

Personel maaşlarını Albaraka Türk’ten ödeyen müşterilere, talep etmeleri halinde, istihdamlarını korumaları şartıyla, 3 aylık personel maaş giderleri kadar ilave limit imkanı sağlanacak.

Müşterilerin yapılandırma taleplerinin, nakit akışına ve sektörel durumlarına göre, ödemesiz dönem dahil, mevcut vade yapılarından daha uzun vadelerde yapılandırılması sağlanacak.
Müşterilerin oluşacak işletme sermayesi ihtiyaçlarına yönelik ilave limit talepleri ivedilikle değerlendirilecek.

Müşterilerin talep etmeleri halinde POS ve ÖKC ücretleri 3 ay süre ile ötelenecek.
Albaraka Mobil ve İnternet Şubesi’nden yapılacak EFT ve havale işlemlerinden daha önce olduğu gibi bu dönemde de ücret alınmayacak.

ATM para çekme limiti 2.000 TL’den 5.000 TL’ye yükseltilmiştir.

Müşterilerin Albaraka Türk ve PTT ATM’lerinden yapacakları para çekme ve yatırma işlemlerinden herhangi bir ücret alınmayacak.”
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR