Almanya 9 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor

lmanya 9 Bin TL maaş ile personel alımı yapıyor mu? Almanya’da çalışmak için nereye başvuru yapmak gerekiyor? Son dakika verilen haberine göre İŞKUR Almanya’da çalışmak için 9 bin lira maaşla işçi başvurusu yapılacağını açıklamıştı.

Almanya 9 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor
Yayın Tarihi: 15.01.2020 12:39:00

Almanya 9 Bin TL maaş ile personel alımı yapıyor mu? Almanya’da çalışmak için nereye başvuru yapmak gerekiyor? Son dakika verilen haberine göre İŞKUR Almanya’da çalışmak için 9 bin lira maaşla işçi başvurusu yapılacağını açıklamıştı. İŞKUR tarafından yapacağınız bu kredi başvurusunda aranan adayların hangi şartlarda olacağını ve başvurunun nasıl olacağını sizlere bu haberimizde vereceğiz.

Almanya’da 9 bin lira maaşla iş başvurusu yapacak olan kişilerde personel alımları Hasta ve Yaşlı Bakım elemanı, Hemşire alımı ve hemşire yardımcısı yapılacaktır. Yani bu işlerde çalışmak istiyorsanız sağlık personeli olmanız gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacaktır. 

İş Başvurusu Sonrası Oturma İzni Alınacak mı?

Almanya’da çalışacak olan kişilerin oturma izinleri de başvuru yapacağınız kurum tarafından alınacaktır. Bu işlerde çalışmak isteyenler İŞKUR başvurularını yaptıktan sonra değerlendirmeye alınacak ve değerlendirme sonucunda oturma izni alınıp alınmadığı size bildirilecektir. Almanya ülkesinin Koblenz kentindeki Health Agency isimli şirket tarafından oturma izinleri alınacaktır. 
Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak 15 kişi, Hemşire olarak 20 kişi, Hemşire Yardımcısı olarak 15 kişi alınacaktır. Başvuruları Türkiye’den yapabilirsiniz. Bunun için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor. 

Almanya’da İşçi Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?


Almanya’da çalışmak isteyenler için bazı önemli şartlar vardır. Bu şartlardan birincsi Almanca bilmeniz gerekmektedir. Almanca bilmeyip eğer işe kabul olursanız İŞKUR tarafından kursa gönderilecek ve bur kurs ile istenilen sertifikayı almanız gerekecektir. Şimdi sizlere Almanya’daki açık pozisyonlar için hangi yaş aralığında ve hangi şartlarda eleman alımı yapılacaktır, bunun bilgisini vereceğiz. 

Hemşire Yardımcısı Alımı İçin Şartlar:

•    Başvuru yapan kişinin 18 ile 40 yaş arasında olması gerekiyor. 
•    Bay ve Bayan başvuru yapabilirler. 
•    B1 Tip Almanca Sertifikası almanız gerekir. Eğer bu sertifika yoksa iş onayı aldıktan sonra kursa giderek bu sertifikayı almanız gerekiyor. 
•    Başvuru sahibinin yurt dışına çıkış yasağı da olmaması gerekir. 
•    Hemşire yardımcısı diploması olması ve sicil kaydında yüz kızartıcı ve terör suçlarıyla ilgili bir ceza almamış olması gerekmektedir. 
•    Evli ve bekar olan herkes başvuru yapabilir.
Hasta ve Yaşlı Bakımı Alımı İçin Şartlar:
•    Başvuru sahibi en az 18 en fazla 40 yaşında olması gerekiyor. 
•    Başvuru yapacak olan kişinin Almanca bilmesi ve b1 Almanca sertifikasının olması gerekir. Eğer bu sertifikanız yoksa, başvuru onayından sonra sertifika almak için Almanca kursuna gidilmesi gerekiyor. Almanca bilmeyenlerin başvuruları onay almaz. Çünkü sözlü sınava gireceksiniz.
•    Bay ve Bayan herkes başvuru yapabilir.
•    Lise ve üzeri mezunu olanlar başvuruda bulunabilirler. 
•    Hasta ev yaşlı bakım bölüm mezunu olanlar başvuru yapabilirler. 
•    Başvuru yapacak olan kişinin sicil kaydı temiz olması gerekmektedir.
•    Yurt dışına çıkış yasağı olmaması gerekiyor. 
Hemşire Alımı İçin Şartlar:
•    Başvuru yapacak olan kişinin hemşire diploması olması gerekiyor. 
•    Bay ve Bayan olan herkes başvuru yapabilirler. 
•    Başvuru yapan kişilerin Almanca bilmesi gerekiyor. B1 Almanca sertifikası olmayan kişilerin başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır. Bu sertifikayı almak için onay almanız durumunda kursa gidebilirsiniz. 
•    Yurt dışı çıkış yasağı olmayan kişilerin başvuruları değerlendirilir. Ayrıca kişilerin adli sicil kayıtları da önemlidir. 
•    Evli ve bekar olan herkes bu iş için başvuruda bulunabilirler. 

Başvuru Nasıl Yapılır?

Almanya’da bu verdiğimiz işlerde çalışmak istiyorsanız İŞKUR üzerinden başvurunuzu bırakabilirsiniz. Bu işler haricinde Almanya’da çalışabileceğiz diğer işler içinde yetkili İŞKUR olacaktır. Almanya personel alımı için ayrıca resmi internet sitesinden de iş takiplerini yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra yoğunluğa göre size geri dönüş yapılacaktır. İŞKUR üzerinden Almanya haricinde diğer ülkelerde de iş başvurusu için ilanlar bulabilirsiniz. Her ülkenin iş başvurusu için şartları farklıdır. Bunları öğrenmek için İŞKUR kurumlarına gidebilir veya internet üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz. 

 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR