Altın Fiyatları rekor kırdı Çeyrek Altın ne kadar?

Altın fiyatları rekora koşuyor. Çeyrek Altın ne kadar oldu? Çeyrek Altın, Tam Altın ne kadar merak ediliyor. Sizler için Altın Fiyatları araştırdık. İşte son 10 yılın rekor seviyesine giren Altın fiyatları.

Altın Fiyatları rekor kırdı Çeyrek Altın ne kadar?
Yayın Tarihi: 20.02.2019 13:35:00

Altın fiyatları rekor kırdı. Son 10 yılın zirvesine yerleşen Altın Fiyatları kaç para? Altın ne kadar sorusu cevap arıyor. Çeyrek Altın, Cumhuriyet altını rekor seviyeye yükseldi. İşte 20 Şubat 2019 Altın Alış ve Satış fiyatı sizlerle. Ayrıca Dolar Kuru yükselişe geçti.

Kapalı çarşıdan edinilen son dakika bilgilerine göre altının ons fiyatı , son 10 ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Öte yandan çeyrek altın ile gram altın da son dönemlerin en yüksek seviyesine kadar yükseldi.

AA Finans Analisti İslam Memiş, altın fiyatları ile ilgili yaptığı son değerlendirmede,


ABD-Çin arasındaki ticaret müzakerelerine yönelik iyimserliğin küresel piyasalardaki risk iştahının artmasına neden olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: "Dünyanın en fazla altın tüketen ülkesi Çin’in ekonomisine olumlu katkı sağlayan bu gelişme, altın fiyatlarını olumlu yönde etkiledi. Dün dolar endeksinin baskı altında kaldığını, altın fiyatlarının ise değer kazandığını gördük. Dolar endeksi baskı altında kalmaya devam edebilir. Ons altında yükselişlerin devamı için 1.331 dolar kritik direnç seviyesidir. Altının ons fiyatı 1.331 doları yukarı yönlü kıramazsa 1.220 dolara kadar gerileyebilir." Çeyrek altın , yarım ve cumhuriyet altını fiyatlarında son durum şu şekilde;Memiş, altının ons fiyatında 1.310-1.317 dolar bandının izleneceğini, gram altında ise 223,50 lira seviyesinin aşılması durumunda yükselişin ivme kazanabileceğini geçtiğimiz hafta belirtmişti. Bu seviyenin aşılmasının ardından gram altın 229 TL seviyesine kadar yükseldi. DÖVİZ KURU Altın fiyatlarının yanı sıra döviz kurları da yükselişini  sürdürüyor. Önceki günü 5,30 TL seviyesinden kapatan dolar kuru bugün 5,3114 TL seviyesinde işlem görüyor. Dolar kurunun yanı sıra euro da 6 TL seviyesini aştı ve 6,03 TL seviyesinde sabitlendi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR