Altın Tekrar Düşecek mi? Uzmanından Altın Yorumu!

Altın fiyatları düşecek mi? Uzmanlar altın fiyatlarını nasıl yorumladı? Merkez Bankası faiz kararı sonrasında düşüşe geçen altın fiyatları tekrar artmaya başladı. Altın fiyatı tahminlerini yapan uzmanlardan Hacıoğlu Madencilik İcra Kurulu Başkanı Yasin Hacıoğlu,"altın 450 TL'yi görmeyecek..."

Altın Tekrar Düşecek mi? Uzmanından Altın Yorumu!
Yayın Tarihi: 25.11.2020 20:00:00

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında düşüşe geçen altın fiyatları tekrar artmaya başladı. Altın fiyatı tahminlerini yapan uzmanlardan Hacıoğlu Madencilik İcra Kurulu Başkanı Yasin Hacıoğlu, altının 450 TL'yi görmeyeceğini söyledi.

Koronavirüs aşının son faz denemelerinin olumlu haberlerinin gelmesiyle birlikte dolar ve altın fiyatlarının nasıl bir yön izleyeceği merak konusu oldu. Küresel piyasalarda dolar/TL düşecek mi tekrar değer mi kazanacak araştırılırken, altın fiyatları için uzmanlardan tahminler gelmeye başladı. Aşının pozitif haberlerinin ons altın fiyatlarını gün içerisinde baskılarken en yüksek 1869 dolar seviyesini gördü. Altının ons fiyatı faiz artırımı kararı sonrası düşmeye devam ederken, altın düşmeye devam edecek mi, yükselecek mi merak konusu oldu. 

ALTIN TEKRAR YÜKSELECEK Mİ?

Merkez Bankası'nın faiz kararının etkisinin ardından yeni haftaya yükselişle başlayan altın fiyatları ne olacak tartışması başladı. Yatırımcılar bu süreçte uzmanların altın fiyat beklentilerini ve yorumlarını takip etmeye başladı.

Hacıoğlu Madencilik İcra Kurulu Başkanı Yasin Hacıoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, altın fiyatlarının düşmesinin ve tekrar 450 TL'yi görmesinin hayal olduğunu ifade etti. Gram altında son alım fırsatı olduğunu vurgulayan ve alım zamanı olduğuna değinen  Yasin Hacıoğlu, 2020 senesinin GR/500 bandı üzerinde kapanacağını belirterek, 2021 senesine gram altının 500 TL üzerinde başlayacağı beklentisini paylaştı. 


2021'DE ALTIN NE OLACAK?

Altın fiyatlarının küresel ekonomiden ve yerel piyasalardaki durumlardan etkilenerek sürekli hareketli olması, altın yatırımcılarını da tedirgin ediyor. 2021'de altın fiyatlarının ne olacağını araştıran yatırımcılar, uzmanların altın beklentisine göre hareket etmek istiyor. Hacıoğlu açıklamasında, gram altının 2020 yılını 500 TL üzerinde kapatacağını söyleyerek durumu şu şekilde açıkladı:

"ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in teşvik paketine yönelik açıklamaları altında 1873 referans seviyesinin aşılmasına neden oldu. Altın, bu seviyenin üzerinde 4 saatlik bar kapanışlarını gerçekleştirmesi halinde pozitif algı güç kazanabilir.

Gram Altın TCMB’nin faiz kararı sonrası USDTRY tarafındaki düşüşün de etkisiyle Cuma günü 450 seviyesini test etti. Ancak sonrasında gelen alıcılar ile artık 455-458 seviyesindeyiz. Gün içinde 450-458 ana destek olarak kullanılarak, buranın üzerinde düzeltme hareketleri gözlenebilir.

1850 desteği üzerinde tepki alımları gözleniyor. Bu nedenle 1950 üzeri yukarı hareketin devamı mümkün. 1850 üzerinde kalabilirse 1875 1888 1900 ve 1920 hedef konumunda olabilir. 458 üzerinde kalırsak, 465 473 484 ve 496 ilk hedefler olarak kullanılabilir."
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR