Aziz Yıldırım'dan Şok Sözler: Ali Koç, Fethullah Gülen'in Yapamadığını Yaptı

Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasındaki tartışma büyüyor. Yıldırım 'Taraftar ikiye bölündü, onu tebrik ediyorum.' ifadesini tekrarladı.

Aziz Yıldırım'dan Şok Sözler: Ali Koç, Fethullah Gülen'in Yapamadığını Yaptı
Yayın Tarihi: 29.03.2018 10:47:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecinin unutulmaması gerektiğini belirterek, "3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin geldiği noktaya iyi bakmak lazım. Bir silindir geçti, dümdüz yaptı bizi." dedi.

Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinde, Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'nun açıklamalarına yer verildi.

Açıklamadan önemli başlıklar şöyle;

"3 Temmuz'u kimse unutmasın. 3 Temmuz, bir kurtuluş savaşının başlamasının hareket noktasıdır. 3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin geldiği noktaya iyi bakmak lazım. Bir silindir geçti, dümdüz yaptı bizi. Bizim ne kafalar çalışıyor, ne hareket yapabiliyoruz. 2011 yılının 2 Temmuz'undaki, 1 Temmuz'undaki insanlar değiliz. Bunları ifade edemiyoruz, söyleyemiyoruz. Yaşadıklarımız çok kötü şeyler. Kolay şeyler yaşamadık. İnsanlar ne yaşadığımızı anlamalı. O süreçten geldikten sonra şampiyon olduk. Takım küme düşecek, dağılmış, darmadağın olmuş bir yerde yine toparlanmalar yaptık. Amatörlerde devam ettik. O süreçte kapatmak lazımdı. Bir de bu son süreçte yeni yeni adetler çıktı. Tribüne gitmeyin, onu almayın, bunu satmayın, bilmem ne..."

"FETHULLAH GÜLEN'İN YAPAMADIĞINI YAPTILAR"

"Fethullah Gülen'in yapamadığını şu anda yaptılar. Fenerbahçe'yi ikiye böldüler. 20 senemi verdim ben. Ben geldiğim zaman gruplar vardı. 1500-2000 oyla seçim yapılırdı. Bu seçimlerde grupların başkanlarına para verirdiniz. Ben de verdim. Bunu kongrede söyledim. Sizi başkan seçerlerdi, 15 kişi yönetim kurulu, 8'i gruplardan taraf, 7'si başkandan taraf. Gruplar dışarıda toplanırlar, ne istiyorlarsa karar alırlar gelirler yönetime empoze ederler. Ben burada böyle bir Fenerbahçe aldım. 1 oyla seçildim. 1 oyla seçildiğim şubat ayının ardından haziran ayında yeniden seçim yapıp yönetim benden değilken o yönetimi değiştirdim yeni yönetim kurdum. Bana 'Köprü ödeme yapacaksın, o köprü ödemeden sonra paranı geri alırsın, o şekilde yürür gider.' dediler. Biz paraları verdik, bir daha geri alamadık. Fenerbahçe'ye 30 milyon dolar ben verdim. 17 milyon dolara Okocha'yı sattım, 19 milyon dolara Baliç'i sattım, Fenerbahçe'yi yavaş yavaş ayağa kaldırdım. Stadın temelini attığım zaman Baliç'i satmıştık. Real Madrid geldi, maç oynadık. O gün kurban kestik, stadı yıkmaya başlayacağız, Fenerbahçe'nin oraya ayıracağı 1 lira bütçesi yoktu. Biz oralardan geldik. 20 senede özlenen Fenerbahçe. 20 sene önce de statta tuvalete gidemezdik. O 20 sene önceyi özlüyorsak hiç özlemeyin."

"2011'de eğer operasyon yapılmamış olsaydı, Fenerbahçe zirveye gidiyordu. Bunu Fransız dergisi yazdı. 'Önümüzdeki 10 yılın iki takımı var: Fenerbahçe ve Brondby. Dortmund ile Lyon out.' dediler. Forbes dergisi manşet attı. 1,8 milyar dolar gücümüz vardı. O gücü yok ettiler. Bugün de söylüyorum, FETÖ bitmemiştir. FETÖ bitmez. Her gün birilerini yakalıyorlar. Kim nedir, kimdir belli değil. Yanılmayalım."


Yapılan sponsorluk sözleşmesini Fenerbahçe Kulübünün feshetme hakkına sahip olduğunu vurgulayan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"GALATASARAY MAÇINDA YAŞANANLAR PLANLIYDI"

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Süper Final'in düzenlendiği 2011-2012 sezonu sonunda Galatasaray'ın Kadıköy'de kupa kaldırdığı maçta yaşananların planlı olduğunu ileri sürdü.

Mosturoğlu, 12 Mayıs 2012'de oynanan maçla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"12 Mayıs 2012'de Galatasaray maçında yaşananlar planlıydı. Maçtan evvel İstanbul polisi gaz stoğu yapıyor. Gece görüş özelliği olan bir helikopter tahsis ediyor. Normal kadronun 3 katıyla oraya geliyor ve ilk defa alçak bir frekansın dışında bir kanal tahsis ediyor. Bunu neden yapıyor? 12 Mayıs'ta oynanacak maç için yapıyor. Bu maçın sonucu ne olmalı ki, bunlar yapılmalı? Fenerbahçe şampiyon olmamalı. Bu plan herhalde boşuna yapılmadı. Olay olması baştan planlanmış. Bununla ilgili soruşturma var. Orada görev yapanların çoğu görevden çektirildi. Çoğu kaçak."

Türkiye'de 1959'da başlayan profesyonel ligden önceki şampiyonlukların sayılması için çalışma başlattıklarını belirten Mosturoğlu, şunları kaydetti:

"Gönüllülerden oluşan bir komite kuruldu. Arşiv tarih taraması kısmı tamamlanmak üzere. Ondan sonra başvuru yapıp yapılmayacağına karar vereceğiz. Elimizdeki tarihi verilerle bu durumu kamuoyuna anlatacağız. Bu şampiyonlukların kamuoyu tarafından da benimsenmesi lazım. Çünkü futbol tarihimizde, Lefter, Şeref Has gibi isimleri önemli kahramanlarımız olarak kabul ediyoruz ama bunların lig tarihinde şampiyonlukları yok. Federasyon 1973'te kuruluyor ama ligler 1958-59'da başlıyor. Kamuoyu bilgilendirmesinin ardından federasyona başvuru yapacağız. Bizim durumumuzda olan diğer kulüpler de var. Göztepe ve Altay gibi. Hep birlikte başvuru yapılması gerekiyor."
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR