Bekarlara Üzücü Haber. Bekarlara Vergi Geliyor İddiası Sosyal Medyayı Salladı. İhtişamlı Bir Hayat Sürdüğünü Düşünenler Şimdi Yandı!

Bekarlar kimi zaman kendilerine uygun eş bulamadıkları için, kimi zaman yeterli maddi imkanlara sahip olmadıkları için, kimi zaman da bekarlığın daha ihtişamlı bir hayat olduğunu düşündükleri için evlenmiyorlar. Ancak bu haber belki de ihtişamın sonu olacak.

Bekarlara Üzücü Haber. Bekarlara Vergi Geliyor İddiası Sosyal Medyayı Salladı. İhtişamlı Bir Hayat Sürdüğünü Düşünenler Şimdi Yandı!
Yayın Tarihi: 12.01.2020 15:43:00

Bekarlık ve bekar kalmak çoğu zaman insanların tercih ettiği birşey olmuyor. Kimi zaman istendiği gibi eş adayı bulunamıyor, kimi zaman maddi zorluklar sebebiyle evlilikler gerçekleşmiyor. Ancak son zamanlarda ülkemizde bekarların, bunu çok daha ihtişamlı bir yaşam olarak görmesi, evlilik gibi bir sorumluluğun altına girmemeleri, dolayısıyla çocuklarının olmaması ülkenin genç nüfusunu tehdit eder duruma geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hemen hemen her zaman gençlere evlenip 3 çocuk yapmalarını istemesinin altında temel olarak bu neden yatıyor. Aslında bizler bir eş bulup evlendiğimizde ve 1 çocuk yaptığımızda dahi ülkenin nüfusuna katlı sağlamış sayılmıyoruz.

Örneğin bir evlilik düşünün anne baba ve 1 çocuk var. Anne ve baba öldü, geriye ilerde 1 çocuk kaldı. Yani evlilikle ortaya gelen bir çocuk ülke nufüsunu -1 bakiyeye sokar. Çünkü anne ve baba ölmüş ve geriye sadece bir çocuk kalmıştır.

Evlilik + 2 çocuk ülkenin nüfusunu ayakta tutar.

Evlilik + 3 çocuk ve daha fazlası da ülkeye gelecekte genç nüfus kazandırır. 

Ülkelerin gelişiminde genç nüfus sayısı çok önemlidir. Dolayısıyla yöneticilerin ve kamu idaresindekilerin bu konuda gençleri teşvik eden bazı konular hakkında araştırmalar yaptığı biliniyor. Ancak bunlardan öyle bir tanesi var ki henüz doğruluğu bile netleşmeden sosyal medyayı ayağa kaldırdı. İşte o iddia...


"Evde Kalma Vergisi Geliyor" İddiası

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada dolaşan haberin içeriğine göre partilerden bazı hukukçular bu konuda neler yapabiliriz gibi düşünürken akıllarına bu gelmiş ve bekarlardan vergi alınırsa, bekarların ihtişamlı hayatları son bulur ve belki evlilik düşünürler gibi ilginç bir fikir üzerinde yoğunlaşmışlar. 

Aslında bu konulara resmi yetkililerden açıklama gelmeden kesinlikle inanmayın. Çünkü bu çok ciddi bir konu ve bu konu ülke genelinde büyük bir tepkiye yol açar. 

Ancak biz işin mizahi tarafını düşünelim ve bu konuda mizah yapanların paylaşımlarını sizlere aktaralım. 

Eğer "Evde Kalma Vergisi" Gelirse Sosyal Medyada Neler Konuşulur :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR