Bitcoin Milyarderi Oldu ve Henüz 18 Yaşında Bile Değil

13 yaşında biriktirdiği bin doları Bitcoine yatıran Eric Finman ilk bir milyonunu kazandı.

Bitcoin Milyarderi Oldu ve Henüz 18 Yaşında Bile Değil
Yayın Tarihi: 2.03.2018 17:52:00

Bitcoin geçtiğimiz yıl isminden sıkça söz ettirdi ve rekor artışa imza attı. 13 yaşında biriktirdiği bin doları Bitcoine yatıran Erik, ilk milyonunu kazandı.

15 yaşındayken okuldan ve öğretmenlerinden nefret eden Erik Finman okula gitmek yerine girişimciliği seçti. Bir sonraki yatırımı ise öğrencilerin okula gitmeden online olarak ders çalışacağı bir platform oluşturmak. 2011 yılında değeri birim başına 12 bin dolar olan Bitcoin'den yaklaşık 100 adet alan Eric Finman, iki yılda varlığını 100 kar artırarak ilk vurgununu yapıyor.  2013 yılında 1200 bin dolarlık Bitcoinlerini 100 bin dolardan pazla bir miktara satan girişimcinin bir sonraki girşimi ise şaşırtıcı. 


Kendisi gibi okulundan ve öğretmenlerinden memnun olmayan için kurduğu Botangle isimli şirkete 100 bin dolar yatırıyor. 15 yaşında olan Finman, yatırımcılar tarafından ciddiye alınmadığı için büyük zorluk yaşadığını belirtiyor. Yatırımlarının işe yaramadığını söyleyen insanları önemsemeyen Erik, 2015 yılında uygun bir yatırımcı bulmayı başarmış. 

18 yaşında 1.09 milyon servete ulaşan genç yatırımcı liseyi okumadan bırakmıştır.
Katıldığı ''Make It'' programında yatırımcılara tavsiyeler veren Finman, ''Bitcoin hala piyasadaki en güvenli kripto para'' açıklamasında bulundu.

Genç yatırımcı şuan NASA'nın roket fırlatma projesi ELaNa programında danışman olarak çalışıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde konferans veren Finman adından sıkça söz ettiriyor. Yatırımcılara finans hakkında danışmanlık yapan Friman, artık ailesinin finans yatırımlarını da yönetiyor. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR