Bu kişilerin asgari ücreti 3 bin 500 TL ile 4 bin 500 TL arasında olacak! İşte o meslekler

Günümüzde pek çok vatandaşımız çalışma hayatları sürecinde aldıkları maaş olarak asgari ücret verilmektedir. Bu kişiler için müjdeli haber siyasi partiler üzerinden geldi. Mesleklere göre farklılık gösterecek olan zam miktarları gerçekleşeceği belirtilmesi durumunda hangi meslek grupları üzerinde

Bu kişilerin asgari ücreti 3 bin 500 TL ile 4 bin 500 TL arasında olacak! İşte o meslekler
Yayın Tarihi: 10.07.2020 16:59:00

Günümüzde pek çok vatandaşımız çalışma hayatları sürecinde aldıkları maaş olarak asgari ücret verilmektedir. Bu kişiler için müjdeli haber siyasi partiler üzerinden geldi. Mesleklere göre farklılık gösterecek olan zam miktarları gerçekleşeceği belirtilmesi durumunda hangi meslek grupları üzerinde ne kadar artış yapılacağı merak edilerek araştırılıyor. İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

Çalışma hayatları boyunca asgari ücret ile çalışan bireyler için her geçen artan gelişmeler nihayetin son dakika müjdesi geldi. Siyasi partiler tarafından açıklanan son dakika gelişmeleri kapsamında meslek durumlarına göre gerekli zamlar yapılacağı bildirildi. Asgari ücret üzerinden yapılan görüşmeler sonrasında toplantı sonrası müjdeli habere karar verildi. Yüzde 15,3 üzerinden yapılacak zam sonrasında bir uygulama daha belirlenmesinin ardından pek çok vatandaşımız için sevindirici haberin geleceği bildirildi.

HANGİ MESLEK GRUPLARI NE KADAR ÖDEME ALACAK?

Mesleki asgari ücret uygulaması doğrultusunda hayata geçirilen son dakika gelişmeler kapsamında özellikle inşaat sektörü için müjdeli haber gelmesiyle beraber sevinçler gözyaşına sebep olacak. Bu kişiler için ortalama günlük kazançları 200 TL civarında oluyor. Ancak bu ücret içerisinde yemek ve yol ücretleri bulunuyor. İnşaat sektöründe çalışan bireylerin ortalama aylık kazançları 4 bin 500 TL üzerinden gelir elde edebilecekleri müjdesi verilmesiyle beraber pek çok vatandaşımız müjdeli haberi aldı.


Aynı zamanda diğer bir yandan ise lokanta ya da farklı işler içerisinde hayatını sürdüren döner ustaları için de belirli bir ücret uygulaması meydana gelecek. Bu kapsam doğrultusunda Mesleki Asgari ücret uygulaması uygulanarak pek çok vatandaşımız hak ettiği işçiliğin parasını alma olanağına sahip olabilecek. Ekonomi açısında kayıt altına alınan hedefler doğrultusunda SGK prim ödemeleri de ön plana çıkarak pek çok vatandaşımız tarafından merak uyandırdı. Peki, asgari ücretle çalışan bireyler için zam yapılacak mı?

2020 ASGARİ ÜCRET GELİŞMELERİ!

Yapılan son dakika açıklamaları kapsamında yeni uygulanmaya başlayacak olan Mesleki asgari ücret uygulaması pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor. Böylelikle oluşan farklılıklarından ortadan kaldırılması ön görülüyor. Verilen maaşlar yapılan işin zorluğuna göre belirlenmesiyle beraber en çok inşaat sektörü için bu uygulama olağanüstü fırsatları beraberinde getirecek. Beyaz yakalı kişiler ile birlikte aynı ücreti almanın önüne geçmenin temel hedef olarak belirlenmesiyle beraber yeni uygulanacak olan uygulama pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor.

2020 YILINDA AGİ NE KADAR?
 • Bekâr 220,62 TL
 • Evli ve eşi çalışmayan 264,75 TL
 • Evli ve eşi çalışmayan 1 çocuklu 297,85 TL
 • Evli ve eşi çalışmayan 2 çocuklu 330,94 TL
 • Evli ve eşi çalışmayan 3 çocuklu 375,07 TL maaş asgari ücretli maaş almaktadır
 • Evli ve eşi çalışan 220,62 TL
 • Evli ve eşi çalışan 1 çocuklu 253,72 TL
 • Evli ve eşi çalışan 2 çocuklu 286,82 TL
 • Evli ve eşi çalışan 3 çocuklu 330,94 TL’dir
 • Evli ve eşi çalışan 4 çocuklu 353 TL
 • Evli ve eşi çalışan 5 çocuklu 375,07 TL, maaş almaktadır.
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR