Çalışan Anneler İçin Devletten Kreş Desteği: İşte Anne Projesi ile İş ve Aile Hayatını Dengede Tutun!

Çalışan Anneler İçin Devletten Kreş Desteği: İşte Anne Projesi ile İş ve Aile Hayatını Dengede Tutun!

Çalışan Anneler İçin Devletten Kreş Desteği: İşte Anne Projesi ile İş ve Aile Hayatını Dengede Tutun!
Yayın Tarihi: 28.10.2023 17:15:00

Ülkemizde çocuk sahibi anneler için büyük bir destek projesi hayata geçiyor! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan "İşte Anne Projesi," annelerin iş hayatına dönüşünü kolaylaştırarak çocuklarının eğitimine destek olmayı amaçlıyor. Bu projenin bir parçası olarak, çalışan annelere 24 ay boyunca her ay düzenli sosyal yardım ve kreş desteği sağlanacak. Bu destekler gizli başvuru ile verilecek ve iş ve aile yaşamlarını dengeleme şansı sunacak.

1. Kreş Desteği İle İş Hayatına Geri Dönüş:

Çocuk sahibi annelerin iş hayatına dönüşünü teşvik etmek amacıyla sunulan kreş desteği, çocukların bakım ve eğitim ihtiyaçlarını karşılarken annelerin ekonomik yükünü hafifletiyor. Bu destek, aylık 1510 TL olarak veriliyor ve tam 24 ay boyunca devam ediyor. Kreş desteği sadece belirli illerde yaşayan annelere sağlanıyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Elazığ ve Malatya illerinde yaşayan ve çalışan anneler bu destekten yararlanabilirler.

2. Başvuru ve Belgeler:

Kreş desteği için başvurular SGK'ye yapılıyor ve gereken şartları sağlayan anneler bu desteğe başvurabiliyorlar. Başvuru için gerekli belgeler arasında TC kimlik belgesi, onaylanmış maaş bordrosu, ikametgah adresi, nüfus kayıt örneği, kira kontratı gibi belgeler bulunuyor. Ayrıca çocuğun okul öncesi eğitim alacak olması durumunda kayıt bilgi formu da doldurulmalıdır.

3. Sosyal Yardım Desteği:

İşte Anne Projesi kapsamında, annelere ayrıca 24 ay boyunca her ay sosyal yardım parası ödenecek. Bu ek destek, annelerin aile ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı olacak. Anneler, bu desteği almak için gizli başvuru yapabilecekler.

Türkiye, çalışan annelerin iş ve aile yaşamlarını daha iyi dengelemelerine yardımcı olacak bu önemli projeyi hayata geçirerek, annelere destek oluyor.

İşte Anne Projesi, çocuk sahibi annelerin iş hayatına geri dönüşlerini teşvik ederek ailelerin ekonomik güçlüklerle başa çıkmasına katkı sağlayacak.

Bu destekler, annelerin çocuklarının eğitim ve bakım masraflarına devlet desteği ile rahatlamalarını sağlayacak ve aynı zamanda iş hayatlarına geri dönmelerini kolaylaştıracak.

Türkiye'nin bu projeyi uygulamaya koyması, çalışan anneler için büyük bir adım ve ailelere önemli bir destek olarak karşımıza çıkıyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR