Cumhurbaşkanı açıkladı! Okula giden çocuklara 7500 TL okul yardımı başladı!

Cumhurbaşkanı açıkladı! Okula giden çocuklara 7500 TL okul yardımı başladı!

Cumhurbaşkanı açıkladı! Okula giden çocuklara 7500 TL okul yardımı başladı!
Yayın Tarihi: 19.10.2023 14:45:00

Okulların açılması, çocukların heyecanını artırırken, ailelerin ise çocuklarının okul masraflarını karşılamak konusunda endişeli olmalarına neden oluyor. Ülke genelindeki ekonomik zorluklar ve yaşanan zamlar, ailelerin alışveriş yapma gücünü ciddi bir şekilde etkiliyor. Devlet, bu zorluğu hafifletmek amacıyla "Kırtasiye Yardımı" adını verdiği destek programını uyguluyor. İşte 2023 Kırtasiye Yardımı hakkında bilmeniz gerekenler:

Kırtasiye Yardımı Nedir?

Kırtasiye Yardımı, okul malzemelerini temin etmekte güçlük çeken ailelere yönelik bir devlet destek programıdır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki öğrencileri kapsar.

Kırtasiye Yardımı Kimlere Yapılacak?

Kırtasiye Yardımı, maddi zorluk içindeki ailelere yapılır. Aylık ortalama net geliri asgari ücretin 1/3'ü altında olanlar bu yardımdan yararlanabilir. Ayrıca anne veya babasını kaybeden öğrenciler de başvurabilir.

Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?


Kırtasiye Yardımı tutarı 7.500 TL'dir ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Kırtasiye Yardımı başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştirilir. Başvuruda bulunmak için "Eğitim-Öğretim Yardım Talebi" sekmesini kullanabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri genellikle eğitim öğretim yılının başlamasına yakın dönemde açıklanır. Takip etmeniz için yerel yönetimler veya resmi internet sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı, çocuklarını okula göndermekte zorlanan aileler için büyük bir destek sağlar. Okul masraflarını karşılamak isteyen aileler, belirtilen başvuru şartlarını yerine getirerek bu yardıma başvurabilirler. Unutmayın ki eğitim, çocuklarımızın geleceği için son derece önemlidir ve devlet, bu süreci desteklemek amacıyla bu tür yardımları sunmaktadır.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR