Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklamaları. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı az önce bitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamaları yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklamaları
Yayın Tarihi: 5.10.2020 19:49:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklamaları. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı az önce bitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamaları yapıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısında ülkemizin ved dünyanın sorunlarının hepsini tek tek ayrı başlıklar altında inceledi ve açıklama yaptı: "Bugünkü Kabine toplantımızda koronavirüsten, iç ve dış olaylardan spora kadar pek çok hususu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik.Salgın sürecinde hem sağlık altyapımız hem sağlık sistemimiz hem de tedavi protokolleriyle bir fark ortaya koyduk.Her alanda verdiğimiz mücadeleyi başarıyla yürütüyoruz.Sağlık ve güvenlik konuları günlük siyasi tartışmaların dışında tutulmalı.Dünyanın her yerinde meslek kuruluşları, medya gibi yapılar ülkelerinin ve halklarının yanında yer almıştır. Siyasi rekabetle ülke ve millet menfaatlerini ayrı tutmayı ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz.Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında çalışanlarımıza ve dar gelirli kesimlere yaptığımız karşılıksız ödemelerin tutarı 38 milyar liraya ulaştı.KÇÖ faydalanan 3.5 milyon çalışanımıza 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılmıştır.Salgının seyrine göre gerektiğinde yeni tedbirleri devreye alıyoruz." açıklamalarını yaptı.

Yüz yüze eğitim ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2,3 ve 4.sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. 8.ve 12.sınıflarda da yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel okullar, il hıfzıssıha kurulların uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitim yapılması öngörülmüştür. Öğrencilerimizden ricamız temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone'la yürütmeyle hızla mesafe alacağız." açıklamalarında bulundu.

Yerli aşı konusunda da açıklamarı vardı ve açıklamarı umut verdi: "Yerli aşı geliştirme çalışmalarında oldukça ileri bir düzeye gelindi. 13 ayrı aşı geliştirme çalışması başlatılmıştı. Önümüzdeki hafta insan çalışmaları için bin doz aşı üretilmiş olacak. Son 10 yılda bölgemizde yoğunlaşan kriz ve çatışma alanlarına baktığımızda Türkiye'nin tam manasıyla kuşatma altına alındığını görüyoruz. Türkiye güçlü bir şekilde ayakta kaldığı müddetçe bölgedeki hiçbir senaryonun başarı şansı olmadığını bu oyunu tezgahlayanlar biliyor."


 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR