Devlet Bahçeli'den Nahçıvan'a çağrı !

Devlet Bahçeli'den Nahçıvan'a çağrı ! Ermenistan'ın Azerbeycan'ın 2. en büyük Gence şehrine saldırması ile ilgili devlet Bahçeli sert konuştu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli'den Nahçıvan'a çağrı !
Yayın Tarihi: 4.10.2020 16:53:00

Devlet Bahçeli'den Nahçıvan'a çağrı ! Ermenistan'ın Azerbeycan'ın 2. en büyük Gence şehrine saldırması ile ilgili devlet Bahçeli sert konuştu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu: "Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum. Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur" dedi.

Devlet Bahçeli, kişisel twitter hesabından yaptığı Ermenistan'ın Azerbeycan'ın Gence şehrine roket atmasına ve sivil halkı öldürüp yaralaması hakkında sert açıklamarda bulurken, Azerbaycan'a ve Azerbeycan vatandaşlarına baş sağlığı diledi.

Devlet Bahçeli:  "Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir. Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır. Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır. Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın yegane muhalifi Ermenistan’dır. Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum" diyerek sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bahçeli son olarak sözlerine "Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum. Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur. Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır. Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz." ekledi. Ve Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan'ın vazgeçilmez hakkı olduğunu ve Azerbeycan halkının yurdu olduğu söyledi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR