Dilber Ay'ın mezarı açılacak! Miras yüzünden çocukları birbirine girdi

Arabesk müziğin nevi şahsına münhasır ismi Dilber Ay, 29 Nisan günü geçirdiği ani kalp kriziyle hayatını kaybetmişti. Ölümünün üzerinden aylar geçmesine rağmen çocukları arasında yaşanan miras problemi nedeniyle mezarının açılması gündeme geldi. İşte detaylar...

Dilber Ay'ın mezarı açılacak! Miras yüzünden çocukları birbirine girdi
Yayın Tarihi: 17.10.2019 12:23:00

Dobra kişiliği ve zor hayatıyla herkes tarafından takdir edilen Dilber Ay'ın mirası çocuklarını birbirine düşürdü. Ölümünün üzerinden yaklaşık 6 ay geçen Dilber Ay'ın kızı Filiz hanım miras davası açınca mahkemece Ay'ın mezarının açılmasına karar verildi. Annesi nüfusa kayıtlı olmadığı için böyle bir karar verilince Filiz hanımın ağabeyi Ünal bey devreye girdi ve buna izin vermeyeceğini söyledi. Hal böyle olunca Dilber Ay'ın mezarı açılacak mı? çok merak edildi.

Yaşananların ardından Dilber Ay'ın 2. eşi İbrahim Bey yaşanan bu gelişmelerin ardından Filiz Hanım ve Ünal Bey’le birlikte 2. Sayfa'ya bağlandı ve miras olayını anlattı. Eşi vefat ettikten sonra Filiz Hanım ve Ünal Bey’i arayıp “Bakın yavrularım ben sizin babanızım ve sizi bırakıp gidecek değilim. Dedikodulara kulak asmayın, acı bizim acımız başkası buna bakmaz biraz durup acımıza yanalım” dediğini söyleyen İbrahim bey, ardından sürecin saptığını söyledi. 


FİLİZ HANIM ÇOK KIZDI

Telefonda son derece hiddetli konuşan Filiz Hanım ise davayı açtıklarından herkesin haberdar olduğunu ve Düzce’de 630 metrekarelik bir arazi paylaşımı konusunda sıkıntı yaşandığını söyledi. Ağabeyinin iddia ettiği gibi 15-20 milyarlık bir borcun söz konusu olmadığını söyleyen Filiz Hanım sadece 4.500 liralık bir tutarın olduğunu ve onun da kendisi tarafından ödendiğini söyledi.

Hakkının yendiğini söyleyen Filiz Hanım mezarı mutlaka açtıracağını söyledi ve kendisi hakkında yapılan konuşmalara ‘Yazıklar olsun’ şeklinde yanıt verdi.

ÜNAL BEY: ANNEMİN MEZARINI AÇTIRMAM

Davayı açan Filiz Hanım’ın ağabeyi Ünal da; “Mirasın dörtte üçü bana kaldı ama Allah için bir hak var ve hepsini neden ben alayım? İbrahim Ağabey’e annemin 15-20 milyarlık borcunun ödenmesi ve ona bir mezar taşı yaptırabilmek adına annemin üzerine olan aracını satmasını istedim ve birlikte yaşadıkları evde oturmaya devam edebileceğini söyledim” şeklinde konuştu. Ayrıca Düzce’de bulunan 630 metrekarelik arsayı da üç kardeş arasında (Nüfusa kayıtlı olmayan Satı ve Filiz) eşit olarak böleceğini de ekledi. Yaşananlara sinirlendiği belli olan Ünal Bey; “Gerekirse tüm mirası onlara veririm ama annemin mezarını açtırmam” şeklinde konuştu.

Filiz’in kendisine ‘Ağabey’ diye hitap etmesine içerlediğini söyleyen İbrahim Bey, “22 senedir bana baba demişsin bu saatten sonra bana ağabey diyen insanlarla ne konuşacağım! Onların öz babalarının yapmadığını yaptım yazık değil mi kadının kemiklerini sızlatıyorlar” şeklinde konuştu.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR