Dolar'ı Olan Şimdi Yandı! Borsa Yükselirken Dolar Dip yapacak

Dolar'ı olan şimdi yandı. Borsa zirveye oynuyor. Tarihin en yüksek oranında olan Borsa yükselişi bitmek bilmiyor. Peki Dolar Yükselirken Borsa Dip mi yapacak. Dolar ve Borsa arasında bağ ne? Sizler için Dolar ve Borsa yatırımcılarını bekleyen gelişmeleri araştırdık. Dolar'ı olan şimdi yandı!

Dolar'ı Olan Şimdi Yandı! Borsa Yükselirken Dolar Dip yapacak
Yayın Tarihi: 13.01.2020 13:04:00

Borsadan peş peşe gelen 'Rekor' haberleriyle birlikte Dolar kuru düşüşte! Dolar'ı olanlar için tehlike çanları çalıyor! Dolar kurunda daha büyük düşüş yolda. İran-ABD geriliminin ardından düşüşe geçen Dolar kuru, şimdi de BIST baskısı altında! Bist 120 bin rekorunu egale etti, Dolar kuru dip yapacak! Doları olanlar için SAT baskısı gündemde. Dolar ve Borsa Analizi için uzman görüşleri haberimizde...

Dolar kuru hızla düşmeye devam ediyor! 13 Ocak Pazartesi saat 12:55 itibariyle Dolar Kuru anlık 5.8614 TL'den işlem görüyor! Dolar'ı olanlar ABD - İran gerilimiyle birlikte 6 TL'yi gören Dolar için daha büyük bir atak beklerken, ABD - İran hattında tansiyonun düşmesi ve Borsa İstanbul'dan (BIST) peş peşe gelen rekorlar Dolar kurunda ibreyi aşağıya çevirdi. Özellikle Borsa İstanbul'a yatırımcı akını Dolar kurunu daha da düşürecek! Uzmanlar, BIST'teki atağın Dolar Kurunu 'Dip' yaptıracağı görüşünde! 

Borsa İstanbul (BIST) Rekor Kırdı! 120 Bin'i Aştı!

Borsa İstanbul'da rekorlar peş peşe geliyor! Rahip Brunson geriliminin ardından Trump'ın ekonomik yatırımlarına maruz kalan Türkiye, ekonomik dengeleme sürecinden geçtikten sonra Borsa eski seviyelerine ulaşmayı başardı. BIST, 13 Ocak Pazartesi sabahı 120 bin puanını aşmayı başardı! BIST, 13 Ocak Pazartesi saat 13:00 itibariyle 120,428 puandan işlem görüyor! Borsa'da günlük yükseliş %1,49 seviyelerinde! 


BIST 100'den gelen sevindirici haberler, Dolar kurunun üstündeki baskıyı arttırdı. 1 Şubat 2018 tarihinden bu yana ilk kez 120 barajını aşan BIST 100, Dolar kurundaki düşüşün de simgesi oldu. Dolar kuru, BIST'ten gelen rekorla birlikte 5.86 seviyesinin de altına düşecek! Dolar kurunda direnç noktası 5,79-5,81 seviyesi.

Merkez Bankası PPK Toplantısı Bekleniyor

16 Ocak 2020 Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantısını gerçekleştirecek. Uzmanlar bu tarihlerde 5,85 - 5,95 direnç konumları olarak takip edeceklerini açıkladı. Elinde Dolar'ı olanlar için 'SAT' baskısı başlamış durumda. Doların dip yapacağı öngörülüyor. Borsa Istanbul'daki yükseliş sürerse elinde Dolar'ı olanlar büyük kayıplar yaşayabilir.

Dolar Düşecek mi 2020 Tahminleri!

Merkez Bankası PPK toplantısı sonrası en net Dolar açıklaması gelecek. Faiz indirimi sürekli olarak ağızlardayken, Dolar'ın yükselmesi bekleniyordu ancak Borsa adeta Dolar'ın elini ayağını bağlıyor. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR