Elon Musk'ın Anıtkabir Ziyareti Sosyal Medya'da Olay Twitter'da TT Oldu

Elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un ve Space X'in CEO’su Elon Musk, Anıtkabir'i ziyaret etti. İki foroğraf paylaşımında bulunan Musk, Atatürk'ün mozolesine çiçek bırakarak "Çiçek koydum. Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı." yorumunu yaptı.

Elon Musk'ın Anıtkabir Ziyareti Sosyal Medya'da Olay Twitter'da TT Oldu
Yayın Tarihi: 8.11.2017 23:44:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Space X şirketinin kurucusu Elon Musk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmeleri sonrası Anıtkabir ziyareti yaptı. 

Musk, Anıtkabir'e yaptığı ziyaret sonrasında birkaç saat ara ile iki paylaşımda bulundu. İlk yaptığı paylaşımda "Atatürk Anıtkabir" yorumu ile yaklaşık 350 bin beğeni aldı. 


Musk'un ikinci paylaşımı ise Atatürk mozolesi oldu. Paylaşımına "Çiçek koydum, üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı." yorumunu yaptı.
ELON MUSK TÜRKİYE'YE NEDEN GELDİ?

Tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk görüşmesindeydi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi, sürdürülebilir enerji, Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye'deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldığını söyledi.
 

ELON MUSK KİMDİR?

Elon Musk, Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi. Güney Afrika asıllı ABD’li mucit ve girişimci olan Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı. 1992’de, Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD’nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı. Bu üniversiteden ekonomi alanında lisans diploması alan Musk, fizik alanında da yan dal diplomasının sahibi oldu. Elon Mask, Aynı yılın Mart ayında çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı ve ilerleyen aylarda PayPal’i oluşturdu . 2002 yılında online alışveriş devi eBay’e satan Elon Musk, aynı yıl SpaceX’i kurdu. Musk uzay araştırmaları yapan şirketin CEO’su ve CTO’su olarak görevine devam ediyor.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR