Emekliler müjde! Kurban Bayramı ikramiyeleri zamlı gelebilir

Günümüzde pek çok emekli vatandaşlarımın sık sık araştırmış olduğu konular arasında emeklilere seyyanen ve intibak zammı konusu yer almaktadır. Böylelikle pek çok memurlar emekli olmaları doğrultusunda ödenen ikramiyeyi arttıracak bir şekilde önemli adımlar atarak gündemimizde ki yerini aldı.

Emekliler müjde! Kurban Bayramı ikramiyeleri zamlı gelebilir
Yayın Tarihi: 5.06.2020 13:23:00

Günümüzde pek çok emekli vatandaşlarımın sık sık araştırmış olduğu konular arasında emeklilere seyyanen ve intibak zammı konusu yer almaktadır. Böylelikle pek çok memurlar emekli olmaları doğrultusunda ödenen ikramiyeyi arttıracak bir şekilde önemli adımlar atarak gündemimizde ki yerini aldı. Ayrıca milyonlarca emekli vatandaşlarımız yakın zaman içerisinde intibak da merak edilerek ön plana çıkmaktadır. 2020 yılı emekliler için kazançlı yıllar arasında bulunuyor. Böylelikle her geçen gün emekliler için müjdeli haber geliyor!
Emekliler Temmuz ayında hem zam hem de ek ödemeyle karşılaşacaklardır. Bu ek ödeme ile kavuşmaları doğrultusunda emekli vatandaşlarımızın gözleri temmuz ayında gelecek ödemelere çevrildi. Böylelikle emekliler tarafından merak içerisinde beklenen intibak zammı henüz bir resmi açıklama da bulunmuyor. Ancak en kısa süre içerisinde yayımlanması bekleniyor.

Memur-Sen tarafından hükümete iletilen bu talep doğrultusunda hayata geçirilir ise en düşük emekli maaşının 55 TL ve en yüksek emekli maaşı için de 355 TL zam gelmesi bekleniyor. Böylelikle emekliler tarafından beklenen ödemeler arasında bir de Kurban Bayram İkramiyeleri bulunuyor. Kurban Bayram ikramiyelerinin ne zaman alınacağı her geçen gün merak edilerek araştırılmaktadır. Böylelikle emekliler şu son dönemleri kazançlı bireyler olarak geçirmeye başladılar.

EMEKLİLER İÇİN İNTİBAK VE SEYYANEN ZAM MÜJDESİ!

Son zamanlar da emekliler tarafından en çok araştırılan intibak ve seyyanen zammı için henüz net bir açıklama bulunmuyor. İntibak zammı görevden emekli olan vatandaşlarımızın kurum farkındalığından dolayı ödenmektedir. Bu talebin hayata geçirilmesiyle birlikte Memur Sen bulunduğu talep doğrultusunda maaşlar arasında farkın kapatılmasını istedi. Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan kampanya doğrultusunda ek ödemeler için zam oranı yüzde 10 arttırılması bekleniyor. Böylelikle bu zam oranı gerçekleşir ise emekli maaşlarında 361 TL kadar bir artış meydana gelebilmektedir. Böylelikle vatandaşlarımız bu süreç içerisinde tekrardan en karlı çıkan gruplar arasında bulunacak.


EMEKLİLERE KURBAN BAYRAM İKRAMİYE VERİLECEK Mİ? NE ZAMAN VERİLECEK?

Ramazan Bayramı ikramiyeler korona virüs salgın hastalığı sebebiyle erkenden verilmesinin ardından emekliler tarafından kurban bayramı ikramiyelerinin de erken verilip verilmeyeceği araştırılıyor. Normalleşme sürecine girilmesinin ardından Kurban bayramı ikramiyeleri bayrama yakın zaman içerisinde verilmesi hedeflenmektedir. Böylelikle 13 ila 30 Temmuz arasında gerekli ödemelerin yapılacağı bildirildi.
Böylelikle Ramazan Bayramı ikramiyelerin erken verilmesi Kurban bayramını etkilemedi ancak herhangi bir olağanüstü durum olmadığı sürece normalleşmeye girilmesinden dolayı kurban bayramına yakın bir zaman içerisinde ödemelerin yapılması bekleniyor.

3 MİLYON VATANDAŞI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR!

Sendika adına dava açtıklarını belirten Tonbul, konu ile alakalı detayları paylaştı. Yargı süreci içerisinde olunduğu ancak bireysel olarak fiili örnek üzerinden başvurunun yapılacağını hükmedildiğini ifade etti. Böylelikle yeni emekli olan ve ikramiyesini yıllar üzerinden hesapla alarak 7 aylık ücreti alamayan bir vatandaşı örnek aldıklarını belirtti. Bunun sonucunun çıkmasını ve yalnızca yıllar üzerinden değil de aylar ve günlerin de dâhil edildiği şekilde ikramiyelerin alınabileceğini umduğunu belirtti. Son olarak sözlerinde verilecek kararın 3 milyon kişiyi yakından ilgilendirdiğini dile getirdi
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR