Esnaf kefalet kredisinde sıfır faiz şoku! Bu vatandaşlarımıza müjdeli haber geldi…

Devletin küçük ve orta düzeydeki esnafları finansal açıdan yardım sağlamak için 2020 Esnaf Kefalet Kredisi uygulaması bulunmaktadır. Bu kredi başvurusunda bulunan vatandaşın, yeni girişimci olması halinde 100 bin TL’ye kadar faizsiz olarak

Esnaf kefalet kredisinde sıfır faiz şoku! Bu vatandaşlarımıza müjdeli haber geldi…
Yayın Tarihi: 15.07.2020 15:41:00

Devletin küçük ve orta düzeydeki esnafları finansal açıdan yardım sağlamak için 2020 Esnaf Kefalet Kredisi uygulaması bulunmaktadır. Bu kredi başvurusunda bulunan vatandaşın, yeni girişimci olması halinde 100 bin TL’ye kadar faizsiz olarak çekebileceği Esnaf Kefalet Kredisinde de devletin tüm kredi ve desteklerinde olduğu gibi bazı başvuru koşulları vardır. Esnaflarımızın ekonomik olarak kalkınabilmesi, faiz ödemeden nakit elde edebilmesi ve işletmesini ayakta tutabilmesi için başlatılan esnaf kefalet kredisi, esnaflarımız için oldukça önemli bir nakit kaynağı haline geldi. Geçmiş dönemlerde esnaf kefalet kredisi kullanıp yüksek faiz ödeyen vatandaşlarımızın bugünün faiz oranlarından kredilerini yapılandırabilme şansı, daha önce hiçbir şekilde esnaf kefalet kredisi kullanmamış olan vatandaşlarımızın ise kolay bir şekilde esnaf kefalet kredisi kullanarak ekonomik olarak rahatlayabilmeleri sağlanmaktadır. 

Esnafımızın, Korona virüs döneminde yaşamış olduğu zorlu durumların üstesinden gelebilme şansını esnaflarımıza tanıyan Halkbank ve esnaf odaları, devletimizin verdiği bu teşvik ve destek ödemeleri ile beraber artık her bir esnafımızın ekonomik açıdan daha rahat olabilmesi sağlanmıştır. Daha önce hiçbir şekilde esnaf ve sanatkarlar odası kaydı olmayan vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde oda kaydı yaptırarak kullanabilecekleri esnaf kefalet kredisi hem sıfır faiz imkanları hem de kolay ödeme tabloları ile sunulmaktadır.

ESNAF KEFALET KREDİSİ NEDİR?

Küçük ve orta düzeydeki esnafların ekonomik koşullarına yardım sağlamak amacıyla devletin resmi kuruluşları tarafından verilen Esnaf Kefalet Kredisi, yeni iş yeri açan kişilere 100 bin TL’ye kadar tamamen faizsiz olarak veya işletme sahibi olması takdirde %4 faiz yüzdeli olacak şekilde 200 bin TL’ye kadar sunulan finansal yardımdır. Bu yardım küçük ve orta düzeydeki işletmelerin, döner sermaye ve işletme ham madde alımları için kaynak yaratılması sebebiyle verilmektedir.


ESNAF KEFALET KREDİSİ LİMİTLERİ VE VADELERİ NASIL?

Esnaf Kefalet Kredisi, 7 farklı alanda ve farklı vadelerle kullandırılmaktadır:
  • 2 sene vade 200 bin TL
  • 3-4-5 sene vadeli 200 bin TL
  • 9 ay vadeli ıskonto
  • 7 sene vadeli ticari araç alımı
  • 10 sene vadeli dükkân satın alma
  • 4 sene vadeli taşıt tamiri
  • Okul servisi, kamyon, kamyonet almak için nakit desteği

ESNAF KEFALET KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Devlet destekli olarak başvuru koşullarını sağlayan küçük esnafa ve orta düzeydeki işletme sahiplerine verilen Esnaf Kefalet Kredisi, başvuru yapılarak alınan bir kredi türüdür. Esnaf Kefalet Kredisi başvuruları, kamu bankaları içerisinde yer alan Halkbank üzerinden yapılmaktadır. https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112 sitesinde kredi ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

ESNAF KEFALET KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Esnaf Kefalet Kredisi başvurusunda bulunma talebinde olan küçük esnafın veya KOBİ’lerin, iş yerlerinin bulunduğu yerdeki Halkbank şubelerine Esnaf Kefalet Kredisi kullanımında gerekli olan evraklar ile beraber şahsen müracaat ederek bu kredi yardımına başvuruda bulunabilmeleri mümkün olacaktır.
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR