Esra Erol'a diyanet sert çıkıştı

Esra Erol'a diyanet sert çıkıştı. Atv'de yayınlanan ve Esra Erol'un sunduğu Esra Erol'da programındaki ahlaksızlıklara diyanetten tepki geldi.

Esra Erol'a diyanet sert çıkıştı
Yayın Tarihi: 1.10.2020 23:08:00

Esra Erol'a diyanet sert çıkıştı. Atv'de yayınlanan ve Esra Erol'un sunduğu Esra Erol'da programındaki ahlaksızlıklara diyanetten tepki geldi.

Esra Erol'un programı Esra Erol'da da 6 aylık bebeğinin babasının kocası değil de kendisinden 28 yaş büyük komşusundan olduğu DNA testi sonucunda ortaya çıkmasının ardından sevinen Esra K. "Şükür elhamdülillah" dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş programda olan ahlaksız olaylara ve bunlara gösterilen normalmiş gibi olan tepkilere ateş püskürdü.

Ali Erbaş, "Reyting adına, bütün aile, gelenek, ahlak ve inanç değerlerini hiçe sayarak şüyuu vukuundan beter çirkinlikleri ekranlara taşımak, gayrimeşru ilişkileri sıradanlaştıran, şiddeti ve istismarı teşvik eden yayınlar yapmak milletimize, medeniyetimize, nesillerimize ve geleceğimize karşı işlenen büyük bir suçtur, pervasızlıktır, sorumsuzluktur." açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Erbaş ek olarak "Bir yerde şiddete davet eden, tekfir ve tehdit eden bir dil, İslam coğrafyasında kavga ve tefrikaya çağıran bir tutum varsa orada Müslümanca bir feraset, basiret, davranış ve ahlak yok demektir. Diğer yandan istismar sadece dini alanla sınırlı değildir. Algı operasyonlarıyla milli değerler ve şahsiyetleri kullanarak menfaat devşirmeye çalışması da dikkat edilmesi gereken vahim ve tehlikeli bir istismar çeşididir. Aynı şekilde reyting adına, bütün aile, gelenek, ahlak ve inanç değerlerini hiçe sayarak şüyuu vukuundan beter çirkinlikleri ekranlara taşımak, gayrimeşru ilişkileri sıradanlaştıran, şiddeti ve istismarı teşvik eden yayınlar yapmak milletimize, medeniyetimize, nesillerimize ve geleceğimize karşı işlenen büyük bir suçtur, pervasızlıktır, sorumsuzluktur." dedi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR