Game of Thrones Hayranlarına Uyarı

Game of Thrones'un yıldız isimlerinden Peter Dinklage, hayranlarını Sibirya Kurdu almamaları konusunda uyardı.

Game of Thrones Hayranlarına Uyarı
Yayın Tarihi: 22.08.2017 20:47:00

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones'ta Tyrion Lannister karakterini canlandıran Peter Dinklage, "Kendinize güvenmiyorsanız diziden özenip huski (Sibirya kurdu) almayın" dedi.

Game Of Thrones'taki "direwolf" cinsi kurtlar, son yıllarda dizi sayesinde popülerleşerek hayvan seçiminde önemli bir rol halini aldı.  PETA'ya göre insanlar, ünlü diziden esinlenerek Sibirya kurdu satın almaya başladı.

Ünlü dizide Westeros’un kuzey kısmında bulunan ve Kuzey’in sembolü olan kurtlar yüzünden, pet shoplardan alınan Sibirya kurdu sayısı giderek artıyor. Ancak bu kurtların bakımının zorluğundan dolayı barınağa ve sokağa bırakılma ihtimalleride giderek arttı. PETA terk edilen huskilerin sayısının 7 kat arttığını belirtti.


Peter Dinklage da bu probleme dikkat çekmek için PETA ile ortak bir çalışma yapmaya başladı. Ünlü oyuncu, geçtiğimiz Salı günü Game of Thrones hayranlarına konuyla ilgili şu uyarıda bulundu: “Game Of Thrones'un muhteşem fanları, “direwolf”ların popüleritesinden etkilenerek gidip birer tane satın almanızı anlıyoruz. Bu sadece ufacık bir yuvaya hasret bir şekilde barınak ve sokakta bekleyen binlerce köpeği incitmiyor. Aynı zamanda geçici bir heves ile alınan huskilerin kısa bir süre sonra barınağa bırakılmasına da sebep oluyor. Bu konuda daha duyarlı olmanızı temenni ederiz.”

PETA, "101 Dalmaçyalı", "Beverly Hills Chihuahua", "Legal Blonde" ve "Men In Black"te görülen köpeklerin, köpek satışlarında artışlara sebep olduğunu ve benzer bir durumun 2017'de huskiler için de ortaya çıktığını belirtti.

Konuyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre, 2011 yılından beri terk edilen huskilerin sayısı yüzde 700 oranında arttı.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR