Garanti Bankası Hesabı Olan Müşterilerini Uyardı! Aranmayan Hesaplar İçin Vakit Daralıyor!

Garanti Bankası kendi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayınladı. 10 yılı aşkın hesapların zaman aşımına uğrayacağı vakit geliyor. Zaman aşımına uğrayacak olan hesapların içerisinde yüklü miktarda kıymetler bulunmaktadır.

Garanti Bankası Hesabı Olan Müşterilerini Uyardı! Aranmayan Hesaplar İçin Vakit Daralıyor!
Yayın Tarihi: 24.04.2020 16:08:00

Garanti Bankası kendi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayınladı. 10 yılı aşkın hesapların zaman aşımına uğrayacağı vakit geliyor. Zaman aşımına uğrayacak olan hesapların içerisinde yüklü miktarda kıymetler bulunmaktadır. Ancak Garanti Bankası hesapları yakın bir tarih içerisinde askıya alınacak ve zaman aşımına uğrayacağı için kıymetler ve tüm mevduatlar kapalı tutulacak ve erişime açık olmayacak. Bu sebeple eğer Garanti Bankası’nda 10 yılı aşkındır bulunan bir hesabınız bulunuyor ise en yakın tarihte kimliğiniz ile herhangi bir Garanti Bankası şubesine başvurmanız gerekiyor.

Başvurmamanız halinde tüm mevduatlarınız ve kıymetleriniz hesaplarınız ile birlikte kapatılacak. 10 yılı aşkın zaman aşımına uğrayacak olan banka müşterilerine ait banka hesap bilgileri ve müşteri adı soyadı yayınlandı. Listede tüm zaman aşımına uğrayacak hesapların bilgileri ve sahiplerinin adı soyadı var. Yayınlanan bu listeye bakarak kendinizi de görebilirsiniz. Eğer listede adınız var ise en yakın tarihte herhangi bir Garanti Bankası şubesine bizzat kimlik bilgileriniz ile başvurmanız gerekiyor. Başvurmamanız halinde ise tüm mevduatlarınız ve tüm kıymetleriniz hesaplarınız ile birlikte erişime kapalı tutulacak.

Garanti Bankası, Hesabı Bulunanları Uyardı


Garanti Bankası tıpkı İŞ Bankası gibi 10 yılı aşkın süredir herhangi bir işlem yapılmayan hesapların kapatılması için BDDK’ya başvuruda bulundu. BDDK bu yapılan başvuruyu onayladı ve artık 10 yılı aşkın süredir herhangi bir hareketliliği bulunmayan hesapların tamamı kapatılabilecek. Eğer 10 yılın üzerinde bir Garanti Bankası hesabınız bulunuyor ise hemen en yakın şubeye bizzat gitmeli ve ilgili başvurularınızı yapmalısınız. Garanti Bankası kendi internet sitesinde yayınladığı verilere göre tüm 10 yılı aşkın süredir etkileşim içerisinde olmayan banka hesaplarının sahiplerinin olduğu listeyi paylaşmış oldu.

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62.Maddesi çerçevesinde; bankada bulunan tüm mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar üzerinde hak sahibi olan kişilerin en son yapmış oldukları işlemleri ya da talepleri doğrultusunda uzun zamandır herhangi bir hareketlilik içerisine girmemiş olan tüm hesapların zaman aşımına uğrayacağını belirtti. Bundan böyle yapılması gereken ise en yakın tarihte herhangi bir Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası Son Tarihi Verdi: 15 Haziran 2020

Garanti Bankası tarafından yapılan duyuruda 10 yıllık zaman aşımına konu olacak olan tüm mevduat hesapları sıralı bir şekilde Garanti Bankası internet adresi üzerinde yayınlanmıştır. Eğer kendinizden emin değilseniz buradan hesabınızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Listede ismi bulunan kişiler için ise son başvuru tarihi 15 Haziran 2020 bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular geçersiz olacak. Çünkü ilgili banka hesapları kapatılmış olacak. 15 Haziran 2020 tarihinden önce herhangi bir Garanti Bankası şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek Garanti Bankası hesabınızın kapatılmasını önleyebilirsiniz.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR