Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir? Maaş Bordro Olmadan Kredi Çekmek! Çalışmayana ve İşsize Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Gelir belgesi sunmadan kredi çekebilmek her bankanın sağlayabileceği ayrıcalık değildir. Ancak bankalar kredi verirken bazen işsiz ve herhangi bir gelir belgesi sunamayan vatandaşlara da kredi verebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir? Maaş Bordro Olmadan Kredi Çekmek! Çalışmayana ve İşsize Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Listesi
Yayın Tarihi: 28.04.2020 17:13:00

Gelir belgesi sunmadan kredi çekebilmek her bankanın sağlayabileceği ayrıcalık değildir. Ancak bankalar kredi verirken bazen işsiz ve herhangi bir gelir belgesi sunamayan vatandaşlara da kredi verebilir.

Bu gibi durumlarla daha rahat karşılaşabilmeniz ve haberdar olabilmeniz içi bu sayfayı oluşturduk. Bu sayfayı sürekli olarak takip ederseniz çok rahat bir şekilde tüm bankaların gelir belgesiz kredi veren listesine ulaşabilirsiniz. Bu sayfa tarafımızdan sürekli olarak güncellenecektir. Belli miktarda maaş şartı gerektiren kredilere başvuran kişiler sürekli olarak reddedilir. Kredi başvuruları sürecinde reddedilmek sürekli olarak kredi puanınızı düşürür. Bu sebeple belirli miktar gelir ve gelir belgesi isteyen kredilere başvurmayı hemen bırakın. Sizler için hazırladığımı 2020 gelir belgesiz kredi nasıl çekilir başlıklı makalemiz ile birlikte çok daha kolay kredi çekebileceksiniz. Elinde düzenli bir miktar parası bulunmayanlar ya da düzenli olarak krediye başvurup reddedilenler için aşağıdaki yazılara dikkat.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi kullanabilmek için bankalara mutlaka gelir belgesi sunmanız gerekmektedir. Bankalar sizlere verecekleri paralar için sizden bir güvence isteyecektir. Doğal olarak düşünüldüğünde bir başka kurum / kuruluş veyahut kişinin bize borç verdiğinde mutlaka bir güvence sunmak gerekir. Aldığımız borcu ödeyebilmek için elimizden geleni yapsak da borç aldığımız kişilere mutlaka gelir belgesi sunmamız gerekir. Eğer herhangi bir gelir belgesi sunamazsak sürekli kredi başvurumuz reddedilir. Bu yüzden bazı özel bankalar gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek fırsatını sizlere tanımış. Bu özel bankaların ayrıcalığı olarak görülmese de tüketiciyi korumaya yönelik verilen kredi türleridir bunlar. Kişi gelir belgesi istenen krediye sürekli başvuru yaparak kendi kredi sicil puanını düşürür. Hali ile birkaç yıl içerisinde kredi çekebilme fırsatı düşürülür. Banka bunun gibi durumların müşterisi tarafından yaşanmaması adına onlara gelir belgesiz bir şekilde kredi verebilir. Eğer çalışmıyor ve herhangi bir gelire sahip değilseniz aşağıdaki kredi türlerini kullanabilirsiniz.


Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listesi şu şekildedir:
  • Akbank
  • ING Bank
  • Odeabank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • TEB
Yukarıda saydığımız bankaların her birinden gelir belgesi sunmadan kredi alabilirsiniz. Ortalama oranlar ise 60 ay vade yüzde 1,49 faiz şeklinde olmaktadır. Ödememe grubunda olduğunuz için risk yükseliyor. Risk yükselince faiz yükseliyor. Bugün sıradan bir vatandaş 100 bin TL’yi yüzde 0,49 faiz ile kullanabilirken işi olmayan vatandaşlar ise yüzde 1,49 faiz ile kullanabiliyor. Ancak her işsiz kredi alamıyor. Gelir belgesiz kredi alabilmek tamamen bankanın ve o an krediyi onaylayan personelin insiyatifine kalmış bir durumdur. Bu nedenle yukarıda saydığımız bankalara başvuru yaparken bu durumları göz önüne almanız gerekmektedir.

İşsize Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

İşsize kefilsiz kredi veren bankalar 2020 yılında pek fazla değil. Özellikle son yıllarda işsiz olanlara verilen kredi miktarlarında toplam ödemelerin yapılmadığının görülmesi üzerine bankalar işsizlere kredi verme hususunda çok yargılı olabiliyor. Haklı olarak kredi vermiyorlar ama kredi alabilmek için bir şansınız var. Elinizdeki nakit parayı hesabınızda bulundurun ve o şekilde başvuru yapın.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR