Google’ın 40 Dilde Çeviri Yapan Kulaklığı: Pixel Buds

Google tarafından üretilmiş ilk kablosuz kulaklık olan Pixel Buds bir açıdan Apple’ın AirPods’una da cevabı. Kablosuz kulaklık 40 dilde eş zamanlı çeviri yapabiliyor.

Google’ın 40 Dilde Çeviri Yapan Kulaklığı: Pixel Buds
Yayın Tarihi: 20.10.2017 15:50:00

Google yeni akıllı telefonu Pixel 2’yi ve aksesuarları tanıttı. Resmiyete kavuşan aksesuarların arasındansa bir tanesi özellikle dikkat çekiyor: Pixel Buds. 
Boynunuza asarak kullanabileceğiniz Pixel Buds, yuvarlak bir tasarımla geliyor. Manyetik şarj kutusu içinde şarj olabilen Pixel Buds, AirPods gibi otomatik algılama özelliğine sahip değil. Yani kulağınıza taktığınızda ya da kulağınızdan çıkardığınızda bunu anlayamıyor.Yuvarlak tasarım hatlarıyla öne çıkan Pixel Buds, jestle kontrol edilebiliyor. Yani sesi ayarlamak, müziği değiştirmek, aramalara yanıt vermek gibi eylemler için kulaklığa dokunmak ya da hafif sürükleme hareketleri yapmak yeterli oluyor. Pixel Buds’ı fazlasıyla özel kılansa tabii ki Google’ın yapay zekasıyla donatılmış olması. Kulaklığın sağ eşine dokunduğunuzda dahili Google Assistant devreye giriyor. Yol tarifleri sorabilir, hatırlatmalar kurabilir ya da müzik ve mesajlara kolayca erişebilirsiniz. Google Assistant rahatlığı kulaklığa taşınmış anlayacağınız.


Pixel Buds her ne kadar Bluetooth bağlantısıyla herhangi bir telefona bağlanarak çalışabilse de Pixel kullanıcıları için çok etkileyici bir özelliği beraberinde getiriyor. Google’ın yaptığı açıklamaya göre Pixel Buds’da kullanıcılar Google Translate‘i aktif hale getirerek gerçek zamanlı çeviriler yapabiliyor. İnsanlarla konuştuğunuzda Pixel Buds sesinizi algılıyor ve telefonun hoparlöründen karşıdaki kişinin diline otomatik çeviri yapıyor. Karşınızdaki kişi kendi dilinde konuştuğunda ise kulaklık çeviriyi size iletiyor.Kulaklık kullanıcılara tek şarjla 5 saatlik deneyim sunuyor.Bu sayede kulaklıkla 24 saate varan deneyim elde edilebiliyor. Pixel 2 cihazlarda olduğu gibi siyah, mavi ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulan Pixel Buds, kasım ayında yurt dışında 159 dolar fiyatla satışa sunulacak.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR