Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımla bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Etti
Yayın Tarihi: 10.11.2020 11:00:00

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımla bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda bakanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mesajında sağlık nedenlerinden dolayı bakanlık görevinden istifa ettiğini kaydeden Albayrak, bundan sonraki süreçte zamanını annesi, babası, eşi ve çocuklarına ayıracağını belirtti.
 
Albayrak’ın istifa mesajında şu ifadeler yer aldı:

''Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.
Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.


Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.
Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak'''


 
Bloomberg, dün gece Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasını duyurmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Nurettin Canikli ve Naci Ağbal ile İstanbul'daki evinde bir araya geldiğini yazdı.

Dolayısıyla şuan içinHzine ve Maliye Bakanı olması çok muhtemel olarak görünüyor.

Yinede resmi açıklama gelmeden sizlerle paylaşayacağız.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR