Her yıl 3 kere ödeme olacak! Emeklilere müjde geldi!

Her yıl 3 kere ödeme olacak! Emeklilere müjde geldi!

Her yıl 3 kere ödeme olacak! Emeklilere müjde geldi!
Yayın Tarihi: 1.11.2023 15:45:00

Türkiye'nin sevgi ve saygıyla beklediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl emekliler için özel bir anlam taşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği sürpriz ikramiye, emekli vatandaşları sevince boğdu. Her yıl 2 kez hesaplara yatırılan emekli ikramiyesi, bu defa Cumhuriyet'in 100. yılı şerefine 5.000 TL olarak verilecek. Ancak bu ikramiye, belli şartlara tabi. İşte detaylar:

Emeklilere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi:

  1. Neden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda? Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun yüksek seyretmesine rağmen emeklilerin yaşadığı sıkıntıları gidermek amacıyla böyle bir karar aldıklarını belirtti. Bu özel ikramiye, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünde verilecek.

  2. Kimlere Verilecek? Bu ikramiye, çalışmaya devam eden emeklilere değil, yalnızca emekli maaşı alan ve dışında herhangi bir geliri olmayan kişilere ödenecek. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da bu ikramiyeden faydalanabilecek.

  3. İkramiye Miktarı: Emekli vatandaşlarımıza bir seferliğine mahsus olmak üzere 5.000 TL ödeme yapılacak. Bu ödeme, Kasım ayının ilk yarısından itibaren emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

  4. Dul ve Yetim Aylığı Alanlar: Dul olup çocuğu olmayanların yüzde 75, dul olup çocuğu olanların yüzde 50, yetim olanların ise yüzde 25 oranında ikramiyeden faydalanması bekleniyor.

Bu özel ikramiye, emeklilerimize ekonomik anlamda bir nefes aldırırken, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha da artıracak. Türkiye'nin dört bir yanındaki emekli vatandaşlar, 29 Ekim'de bayramlarını daha da özel kılacak bu sürpriz ikramiye ile gülümseyecekler.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR