Herkesi ilgilendiriyor! Devletten 24 Ay Düzenli 239 TL Ödeme Yapılacak

Herkesi ilgilendiren gelişme. Devletten 24 ay düzenli 239 TL ödeme yapılacak. 2020 yılında duyurulan Mama ve Bez yardımı alınmaya başlıyor. Devletten 239 TL ödeme yapılacak şartları ve detayları belli oldu.

Herkesi ilgilendiriyor! Devletten 24 Ay Düzenli 239 TL Ödeme Yapılacak
Yayın Tarihi: 21.01.2020 20:40:00

Herkesi ilgilendiren gelişme. Devletten 24 ay düzenli 239 TL ödeme yapılacak. 2020 yılında duyurulan Mama ve Bez yardımı alınmaya başlıyor. Devletten 239 TL ödeme yapılacak şartları ve detayları belli oldu.

Devletten Annelere müjde! Annelere Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılıyor. Bebekli anneler için Devletten destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. 2020 yılı içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu annelere mama ve bez yardımı yapılacak. Peki Mama ve Bez yardımı için başvurular nereye yapılır? Mama ve bez yardımı ne kadar, kaç TL? Sizler için araştırdık...

Bebeği olan anneler için sağlanan Devlet desteklerine bir yenisi 2020 yılında eklendi! Annelere yeni yılda Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılacak! Yeni uygulamaya geçen destek ile bez ve mama yardımı Devlet tarafından annelere sağlanan en büyük desteklerden biri olarak ön plana çıkıyor. Yeni doğan bebeği bulunan anneler 2020 yılı içinde belirli şartları da taşımaları halinde bez ve mama yardımından faydalanabilecek. Peki kimler ne kadar bez ve mama yardımı alabilir? Bez ve Mama yardımı almak için aranan şartlar nelerdir? Sizler için araştırdık...

Annelere Mama ve Bez Yardımı Nedir? 

Annelere mama ve baz yardımı, uygulamada Doğum yardımı ile karıştırılmaktadır. Doğum yardımı olarak bilinen doğum ödemesi, her doğumda anneye tek bir seferlik olarak ödenirken bez ve mama yardımı sadece başvuruda bulunan ve diğer şartları da taşıyan bebekli annelere 24 ay boyunca düzenli olarak ödenmektedir. Ancak annenin ihtiyaç sahibi olması da doğum parasından farklı olarak aranmaktadır. Bez yardımı, hem bebekler için hem de ihtiyaç sahibi hastalar içinde verilmektedir.

Mama ve Bez Yardımı için Başvuru Şartları

Bebekler için annelere mama ve bez yardımı belli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre ilk olarak doğumun sağlıklı olarak gerçekleşmesi ve bebeğin tam ve sağ olarak doğması gerekiyor. Mama ve Bez yardımından yararlanmak için baba veya annenin Türk vatandaşı yahut Mavi kart sahibi olması gerekiyor. 

Bez ve Mama yardımı için eve giren gelirin, asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması gerekiyor. Yani 701.32 TL kişi başı geliri aşan aileler ve anneler, bez ve mama yardımından faydalanamıyorlar. Ayrıca anne ve babanın üzerine herhangi bir menkul, gayrimenkul vb. mal bulunmaması da aranıyor.

Bez ve Mama Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır?

Bez ve Mama yardımı almak isteyen anneler, yukarıdaki şartları da taşıyorlarsa başvuruda bulunuyorlar. Bu başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine yahut SGK'ya veya Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yapılabiliyor.

Mama ve Bez Yardımı Ne Kadar?

Mama ve Bez yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan aileler, 24 ay boyunca her ay 239 TL destek ödemesi alabiliyorlar. Mama ve Bez yardımının miktarı aylık 239 TL olarak belirlenmiş durumda.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR