Instagram'a Anket Özelliği Geldi

Instagram‘a dahil olduğundan beri platformun en popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler gelişmeye devam ediyor. Anket özelliğiyle beraber kullanıcılar Hikayeler üzerinden takipçilerine soru sorabilecek.

Instagram'a Anket Özelliği Geldi
Yayın Tarihi: 4.10.2017 18:05:00

Instagram’ın Hikayeler özelliği ilk interaktif yeteneğine kavuştu. Artık takipçilerle etkileşime geçmek için mesajlaşma dışında yeni bir özellik bulunuyor. Hikayelerinize anket yerleştirebilir ve kullanıcıların verdiği cevapları görüntüleyebilirsiniz.
 
Özelliği kullanmak ise oldukça basit. Tek yapmanız gereken hikayeyi oluşturduktan sonra anket çıkartmasını seçmek. Diğer çıkartmalarda olduğu gibi istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz anket çıkartmasında sorunuzu yazabilir ve cevapları kişiselleştirebilirsiniz. Tabii çok kapsamlı anketler pek mümkün değil zira kullanıcılara sadece 2 cevap hakkı sunuluyor.
 
Hikayeyi paylaştıktan sonra takipçileriniz oy verdikçe eş zamanlı olarak oy değişimini görüntülemek mümkün. İzleyici listesini yukarı çekerek anketinize kim, ne cevap vermiş, hangi cevap daha çok oy almış gibi detayları görebiliyorsunuz. Ayrıca ankete cevap veren kullanıcılar da hangi cevabın önde olduğunu oy verdikten sonra görüntüleyebiliyor. Instagram bu özellikle beraber ilk interaktif yeteneğine de kavuştu. Anket özelliğinin kullanıcılar tarafından ne derece sevileceğini ise zaman gösterecek.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR