İş Bankası aylık yüzde 0,97 faizle taşıt kredisi! İş Bankası 60 ay vadeye kadar taşıt kredisi veriyor!

İş Bankası, Taşıt Kredisi’ni müşterilerine yüzde 0,97 faizle 60 ay vadeye kadar eşit taksitli ödeme planı sunuyor. İşte, İş Bankası taşıt kredisi çekmeyi düşünenler için hazırladığımız haberimiz…

İş Bankası aylık yüzde 0,97 faizle taşıt kredisi! İş Bankası 60 ay vadeye kadar taşıt kredisi veriyor!
Yayın Tarihi: 25.03.2020 22:53:00

İş Bankası, Taşıt Kredisi’ni müşterilerine yüzde 0,97 faizle 60 ay vadeye kadar eşit taksitli ödeme planı sunuyor. İşte, İş Bankası taşıt kredisi çekmeyi düşünenler için hazırladığımız haberimiz…

İş Bankası, müşterilerine yüzde 0,97’lik faiz ile müşterilerine araç kredisi verme imkânı sağlıyor. İş Bankası, gerekli belgelerini toplayan müşterilerini şubelerinde ağırlıyor ve değerlendirmeler sonucunda uygun görülen müşterilerine taşıt kredisi fırsatını 24 saat içinde veriyor.

İş Bankası’ndan hususi taşıt kredisi çekmeyi düşünenlere banka, yüzde 0,97 aylık, yüzde 15,1784 yıllık faiz oranıyla kredi veriyor. Bu oranların yanında sabit olan KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) yüzde 15 iken BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) oranı yüzde 5 olarak kaydediliyor.

İş Bankası’ndan çekilen taşıt kredilerinin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmiyor ve kredi vadesi boyunca sabit kalıyor. Bu tutar 60 aya kadar vadeyle hesaplanıyor.

İş Bankası’ndan hususi taşıt kredisi çekmeyi düşünen kişilere banka, yüzde x aylık, yüzde X yıllık faiz oranıyla kredi kullanma imkânı sağlıyor. Bu oranların yanında sabit olan KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) oranı yüzde 15 iken BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) oranı yüzde 5 olarak belirleniyor.

İş Bankası’ndan 60 ay vadeye kadar taşıt kredisi!

İş Bankası’ndan kullanılan taşıt kredilerinin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmiyor ve kredi vadesi boyunca sabit kalıyor. Bu tutar 60 aya kadar vadeyle hesaplanıyor. 120 bin liraya kadar kullanılan İş Bankası taşıt kredisinde azami vade 60 ay iken, 120 bin TL ve üzerinde ise azami vade 48 ay olarak kaydediliyor. Yine 0 ve ikinci el araçlar için taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 120 bin TL’ye kadar araç ekspertiz değerinin yüzde 70’i, 120 bin TL’nin üstünde olan tutarlara ise yüzde 50 oranında kredi kullandırılıyor.


İş Bankası’ndan 100 bin Lira taşıt kredisi 60 ayda Y Liraya geliyor!

İş Bankası’ndan 100 bin Lira çekmek isteyen birisi yüzde 0,97 faiz oranıyla toplamda 139.510,2 TL geri ödemeyi 48 ayda yapabiliyor ve bu miktar ayda 2.325,17 Türk Lirası tutarında geri ödeniyor. İş Bankası, ayrıca taşıt kredisi çekenlere "Kasko Sigortası” hizmetini de müşterilerine sunuyor.

Bireysel taşıt kredilerini kimler kullanabilir? Bireysel taşıt kredilerinin genel şartları
nelerdir?


Taşıt kredisi kapsamına hususi amaçla kullanılacak yerli ve yabancı marka otomobiller için alınan kredilerin kapsamına sıfır kilometre veya kullanılmış araçlar dâhil ediliyor.
Taşıt kredisi, şahsi teminat ile birlikte krediyle alınacak aracın rehin hakkı saklı tutuluyor ve kredi çeken tarafından bu şekilde kullanılıyor.

Hususi taşıt kredisi veren bankaların uygulamaları dikkate alındığında, taşıt kredisine ilişkin işlemler genel olarak şu şekilde kaydediliyor:

Hiç kullanılmamış, sıfır kilometre taşıtların fiyatları KDV ve ÖTV dâhil edilerek toplam fiyat üzerinden yüzde 75-100 arasında işlem görüyor,

Kullanılmış, ikinci el araçlarda Türkiye Sigorta ve Resürans Şti. Birliği’nin her üç ayda bir yayımladığı araç değer listesindeki fiyatların yüzde 75-100’ü arasında işlem görüyor,
Taşıt kredileri damga vergisi hariç tutularak, diğer vergi, harç ve resim istisnalarına tabi tutulmuyor. Taşıt kredileri, faiz tutarları üzerinden cari oranlarda BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Vergisi) kesintileri sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 5 olarak yapılıyor.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR