Kadınlar Daha Fazla Oyun Oynuyor

Türkiye'de mobil oyuncuların yüzde 51.6’sının kadın kullanıcılardan oluştuğu açıklandı.

Kadınlar Daha Fazla Oyun Oynuyor
Yayın Tarihi: 31.08.2017 02:07:00

Her yaş grubunda en az her iki kullanıcıdan birinin aktif bir şekilde mobil oyun oynadığını ortaya koyan araştırmaya göre, sadece gençler değil ileri yaş grupları da aktif olarak mobil oyunlar oynuyor.

Yapılan anketlere göre akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının 15-17 yaş grubunun yüzde 90.1’i, 45 yaş üzerinin ise yüzde 78’i akıllı telefonlarından mobil oyunlar oynuyor. Mobil oyunlar oynayan kullanıcıların yaklaşık yüzde 90‘ı oyunlarını akıllı telefonlarından oynuyor. Tabletler için ise oran yüzde 33 seviyelerinde. Tabii ki bunun iki temel sebebi bulunuyor. Birincisi tabletlerin eski popülerliğini kaybetmesi, ikincisi ise telefonların daha taşınabilir cihazlar olması nedeniyle her an yanımızda olmaları.

Aktif bir şekilde mobil oyun oynayan kullanıcıların büyük bir bölümü tek bir mobil oyunla yetinmiyor. Kullanıcıların yüzde 85’i en az iki veya daha fazla mobil oyunu aktif bir şekilde oynuyor. Haftada en az bir kere mobil oyun oynadıklarını belirte kullanıcıların oranı ise yüzde 83. Mobil oyuncuların yüzde 51.6’sını kadın kullanıcılar oluşturuyor. Genel olarak PC ve konsol oyunları denildiğinde erkek kullanıcıların üstünlüğü var. Araştırma ile ortaya çıkan bir diğer ilginç bilgi ise mobil oyunların ülkemizde oldukça popüler olan dizilere rakip olmaya başlaması. Mobil oyun oynama oranları en yüksek olduğu saatler yüzde 43 ile aynı anda dizilerin de yayınlandığı 20:0023:00 saatleri arasına denk gelen prime time dilimi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR