Kasım Ayında Yatacak Ek Ödemeler Açıklandı!

Kasım Ayında Yatacak Ek Ödemeler Açıklandı!

Kasım Ayında Yatacak Ek Ödemeler Açıklandı!
Yayın Tarihi: 20.11.2023 15:45:00

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere yönelik başlattığı Aile Destek Paketi kapsamında Kasım ayında ek ödemeleri duyurdu. Bu kapsamda, Aile Destek Paketi yardımı alacak ailelere, hanede bulunan çocuk sayısına göre çocuk destek bileşeni ödemeleri verilecek. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'ın yaptığı yeni açıklama, milyonlarca aile için umut verici nitelikte. İşte, Aile Destek Paketi ve çocuk destek bileşeni ödemelerine dair yeni ayrıntılar...

Aile Destek Paketi kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ödemeler, Kasım ayında çocuk destek bileşeni ile birlikte artırılıyor. Bu ek ödeme, ailelerin çocuk sayısına göre değişen bir destek sunacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, çocuk destek bileşeni ödemeleri 1-2 çocuklu ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL, 4 çocuklu ailelere 550 TL ve 5 ve üstü çocuğu olan ailelere 650 TL olarak belirlendi.

Aile Destek Paketi'ne ilave olarak verilecek olan çocuk destek bileşeni, dar gelirli ailelerin maddi yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Bu destek, çocuk sayısına bağlı olarak değişen miktarları içeriyor ve ailelerin ihtiyaçlarına göre esneklik sağlıyor. Bakanlık, sosyal yardım alan ailelerin bu ek ödemeden faydalanabilmesi için gerekli şartları belirledi.

Ailelerin çocuk destek bileşeni ödemelerinden yararlanabilmeleri için belirli başvuru şartlarına uygun olmaları gerekiyor. Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen başvuru kanalları üzerinden yapılabilecek. Ayrıca, bu ek ödemelerin Kasım ayında başlaması planlanıyor, bu nedenle ailelerin başvurularını zamanında gerçekleştirmeleri önem taşıyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR