KYK Borçları silinecek mi? KYK borçları silinmesi kanunu

KYK borçları silinecek mi? Üniversite okurken çekilen KYK borçları silinecek mi? Borçlar için KYK borçları silinmesi kanunu çıkar mı ne zaman çıkacak sorusu merak ediliyor.

KYK Borçları silinecek mi? KYK borçları silinmesi kanunu
Yayın Tarihi: 27.01.2019 14:46:00

KYK borç ödemesinde zorlananlar için merakla beklenen KYK Borçları 2019 yılında silinecek mi sorusu yanıt arıyor. Mart 2019 seçimleri öncesi KYK borçları silinecek iddiası öğrencileri ve mezunları sevindirdi. Peki 2019 Mart ayında KYK borçları silinir mi, silinecek mi sorusu merak ediliyor. KYK borç silinmesi için öğrenciler sosyal medya üzerinden her geçen gün seslerini daha yüksek çıkıyor. Özellikle maddi olarak durumu olmayanlar kyk kredi bursunu aldıkdan sonra deöemekte zorluk çekiyorlar. KYK bir çok ödeme kolaylığı sağlasada belirlenen borçları taksitle bile ödenemiyor olabiliyor. Bu sebeple e-devlet üzerinde erteleme işlemleri yapılsada silinmesi isteniyor.

KYK borçlarının silinmesi kanunu geçecek mi?

Her seçim öncesi bu iddialar ortaya atılsada seçim öncesi CHP milletvekilleri yine silinme tasarıyı ortaya koyuldu. En son CHP milletvekili Adana'dan KYK kredi silinmesi hakkında yasa tasarısını sundu. Gözler artık TBMM çevrilecek ve öğrneciler 18 yaşında girdikleri kredi yükünden kurtulmak için elinden geleni yapacak. Ancak bu tasarıda da ödeyenler ve ödemeyenler olarak ikiye bölünmüş durumda olması işleri zora sokuyor.


KYK borçları silinecek mi?

Adana Milletvekili Müzeyyen Şener konuyu meclise taşıdı ve karşılıksız burslardan yararlananlar gibi bu KYK borçlarında silinmesi yapılabileceğini söylemesinin ardından gözler TBBM'ye çevrildi. Ancak henüz konuyla ilgili net bir bilgi gelmedi. Bu sebeple KYK borçları silinecek net bir şekilde bilgi veremiyoruz ancak bu sefer seçim öncesi bir hamle indirim olabileceği kulislerde konuşuluyor.

Evlenince KYK borcum silinir mi?

KYK borcundna en hızlı kurtulma yollarından biri haline gelen evlenince KYK borcum silinir mi sorusu yanıt arıyor. Evlilik durumlarında KYK bursu silinmiyor. Aynı bu tasarı gibi meclise gelmiş ancak silinmesi söz konusu olmamıştır. Bu sebeple evlenince KYK borcu siliniyor haberleri doğru değil.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR