KYK Burs ve Kredi Müjdesi: Paralar Bugün Hesaplarda, Kimlik Numarasının Sırrına Erişim!

KYK Burs ve Kredi Müjdesi: Paralar Bugün Hesaplarda, Kimlik Numarasının Sırrına Erişim!

KYK Burs ve Kredi Müjdesi: Paralar Bugün Hesaplarda, Kimlik Numarasının Sırrına Erişim!
Yayın Tarihi: 29.11.2023 09:37:00

Hayatımızın önemli dönemeçlerinden biri olan öğrenim yıllarında finansal destek, bir öğrencinin başarısını belirleyen kritik unsurlardan biridir. Türkiye genelinde binlerce öğrenciyi ilgilendiren müjdeli bir haberle birlikte, KYK burs ve kredi ödemeleri başladı! Ancak, bu sefer sadece ödemelerle değil, kimlik numaralarının son hanesiyle de ilginç bir ilişki içindeler.


Ödeme Sırları ve TC Kimlik Numarasının Gücü

Ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilere müjde! Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bugünden itibaren başlayacak olan ekim ve kasım ayları ödemelerini duyurdu. Ancak, bu seferki ödemelerde sıradanlığın ötesinde bir element devreye girecek: TC kimlik numarasının son hanesi!


İlk Sırayı '0' ve '2' Alanlar Aldı!

Bugün itibariyle, TC kimlik numarasının son hanesi '0' ve '2' olan şanslı öğrenciler, hesaplarında paralarını bulacaklar. Bu sıra dışı uygulama ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, öğrencilerle kimlik numaralarının sırrını paylaşıyor. Bu kapsamda, '0' ve '2' ile biten TC kimlik numaralarına sahip olanlar, 28 Kasım 2023 tarihinde hesaplarında bakiyelerini görecekler.


Sıradaki '4' ve '6' Hanesi Olanlar Yarın Sıraya Geçiyor!

Yarın, 29 Kasım 2023 tarihinde öğrenci dostu KYK, sıradaki grup öğrencilere burs ve kredi ödemelerini yapacak. Kimlik numaralarının son hanesi '4' ve '6' ile bitenler, bu tarihte hesaplarında paralarını görecekler. Bu adım adım ilerleyen ödeme sistemi, öğrenciler arasında heyecan ve merak uyandırırken, finansal destek bekleyenlere sabırla beklemeyi öğretiyor.


Son Dokunuş: '8' Hanesine Sahip Öğrencilerin Sırası!

KYK'nın öğrencilere verdiği sürpriz, '8' hanesi ile biten TC kimlik numarasına sahip olanlar için ise 30 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek. Bu tarih, bekleyişin sona ereceği gün olacak ve öğrenciler, hesaplarına yatacak burs ve kredileriyle rahat bir nefes alabilecekler.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR