Las Vegas'ta Konsere Silahlı Saldırı: 50 Ölü

ABD’nin Las Vegas kentindeki bir konsere silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 50 kişi hayatını kaybederken, 200’den fazla kişi de yaralandı.

Las Vegas'ta Konsere Silahlı Saldırı: 50 Ölü
Yayın Tarihi: 2.10.2017 13:53:00

ABD'nin Las Vegas kentindeki bir müzik festivaline silahlı saldırı gerçekleştirildi. Bir otelin 32. katından aşağıya otomatik silahla ateş açtığı belirtilen saldırgan öldürüldü. Neveda Şerifi, saldırganın kimliğini açıkladı.

Saldırıda ilk belirlemelere göre en az 50 kişi hayatını kaybederken, 200’den fazla kişi de yaralandı. Yaralıların arasında 2 polis memurunun da olduğu bu kişilerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.  Görevli olmamasına rağmen olay yerine gelen iki polis meurunun ise hayatını kaybettiği belirtildi. Polisin kimliği açıklanmadı.


Aynı açıklamada saldırganın kimliği belirtilmedi, sadece bölge sakini olduğu detayına yer verildi. Saldırganın oda arkadaşı ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bilgisi paylaşıldı. 

2 Nevada plakalı aracın arandığı açıklandı. Polis saldırı ile bağlantılı olduğunu düşündüğü bu kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü belirtiyor. Polisi sosyal medyadan yaptığı açıklamada bir şüphelinin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı.


"SALDIRIYI 64 YAŞINDAKİ ABD'Lİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLABİLİR"

Öte yandan, polisin Marilou Danley isimli kadını aradığı öğrenildi. ABD basını ve sosyal medya yorumlarında saldırıyı Stephen Paddock (64) isimli bir kişinin gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Bu arada, olayla ilgili açıklama yapan Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo, otelin 29. katından sonrasını boşaltan polisin saldırganı vurarak öldürdüğünü söyledi.


Lombardo, "Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz" diye konuştu.

SWAT EKİPLERİ OPERASYONA DAHİL EDİLDİ

Geçtiğimiz saatlerde SWAT ekiplerinin de katıldığı operasyonda bir şüphelinin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.


UÇUŞLAR DURDURULDU 
Saldırı sonrası önlem amaçlı Las Vegas'taki havalimanına uçuşlar durduruldu. 

LAS VEGAS POLİSİNDEN ÇAĞRI:  "VİDEO PAYLAŞMAYIN  "

Las Vegas Polisi (LVMPD) saldırganın yakalanması için sürdürülen operasyon esnasında resmi Twitter hesbından yaptığı açıklamada operasyonun sürdüğü bu nedenle bölgeden video paylaşımı yapılmasının polis memurlarının hayatını riske atabileceği uyarısında bulunmuştu.


 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR