Marvel İçin Teknoloji Geliştiren Türk Şirketine Gurur Verici Büyük Ödül

ABD, Avrupa ve Çin ülkelerinde müşterisi bulunan yerli robot firması DOF Robotics’e, 2018’in başında düzenlenen CES fuarından ödüle layık görüldü. 8 Kasım 2018 tarihinde resmileşen sonuçlara göre firma, Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik Ürünleri kategorisinde İnovasyon Ödülü’ne sahip olmuş. Gururumuz

Marvel İçin Teknoloji Geliştiren Türk Şirketine Gurur Verici Büyük Ödül
Yayın Tarihi: 29.11.2018 12:32:00

Asya , Avrupa ve Amerika’ya yerli teknoloji ürünlerini servis eden  DOF Robotics, her sene Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)’in 2018 ayağındaki performansıyla ödüle layık görülmüştür.Bu senenin başında 8-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenen CES 2018’in Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik Ürünleri kategorisinde İnovasyon Ödülü olan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, değerlendirmelerde bulunmuştur. Mertcan, ödülün sadece DOF Robotics için değil, Türk sanayisi için de çok kıymetli olduğu düşüncelerini dile getirdi.

Mertcan; “Şirket olarak insan eliyle geliştirilen teknolojinin, insanı ihmal eden değil, insana değer veren yaklaşımlarla geliştirilmesi ve kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Böyle bir platformda tüm paydaş ve kullanıcılarımızı son derece önemsediğimizi ve onların ihtiyaçlarına göre hareket ettiğimizi belirtmek isteriz.  Ekip arkadaşlarımızla bu yola çıkarken ana amacımız; kullanıcılarımıza, yüksek güvenlikli, yüksek adrenalin ve kusursuz bir deneyim sunmaktı. Dolayısıyla bu ödül ne kadar doğru yolda olduğumuzun ve sektöre yön veren bir firma olduğumuzun kanıtı niteliğindedir” açıklamasında dile getirmiştir.
Yüde yüz yerli imkanlarla faaliyet göstermeye çalışan DOF Robotics, yatırımının çok büyük bir kısmını sektörün de bir gerekliliği olarak arttırılmış AR-GE'ye yapıyor.

DOF Robotics ve Marvel?Avengers serisiyle ve sinematik evreniyle son yılların en büyük sükse yarata film yapımcısı Marvel ile çalışan Türk şirketi, daha önce kendi alanında çok üst düzey işler de başarmıştır. Tayland’da Marvel için 144 kişilik Dome ekranlı hareketli sinema (motion theatre) projesini “Hero Experience” adıyla inşa etmiştir. Yaptığı başarılarlada kendini bir hayli duyurmuştur.

CES 2018 kapsamında DOF Robotics’e verilen ödül, 8 Kasım 2018 tarihinde tamamen resmileşti.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR