MEB Bakanı Ziya Selçuk'tan Öğrenciler İçin Kritik Hamle Açıklaması

Öğrenciler için kritik hamle. Bakan Selçuk'tan öğrencilere tam destek. Covid-19 sürecinde öğrencilerin durumu...

MEB Bakanı Ziya Selçuk'tan Öğrenciler İçin Kritik Hamle Açıklaması
Yayın Tarihi: 10.11.2020 17:00:00

Milli Eğitim Bakanlığı  ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan kaynak desteğini yayımladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi.


ÖĞRENCİLER İÇİM KRİTİK HAMLE
 

Milli eğitim Bakanlığı Covid-19 salgını sürecinde öğrencilere kaynak desteği sunmaya devam etiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan kaynak desteği yayımlandı.

MEB, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde kaynak ihtiyacı duyan öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Daha önce Liselere Geçiş Sınavı (LGS) örnek sorularıyla beraber ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik tekrar testleri yayınlayan MEB, ilkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyinde 3 bin 500 adet yeni soru yayımladı. İlkokul sınıf öğrencilerini desteklemek amacıyla; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayan sorular hazırlanarak yayımlanmaya başlandı.

Kaynak desteği, 2’nci sınıflar için 785 adet soru, 3’üncü sınıflar için bin 115 adet soru ve 4’üncü sınıflar için bin 600 adet çalışma sorusunu içermekte. MEB tarafından yayımlanan kaynak desteğine, http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebilecek.

 

"ZOR GÜNLERİ HEP BERABER AŞACAĞIZ"

 

Covid-19 salgını ile mücadele günlerinde tüm imkanları ile öğrencilerin yanında olduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilişkin, “Daha önce ortaokul ve lise kademesinde tüm sınıflar düzeyinde öğrencilerimize destek paketleri hazırlamış ve paylaşmıştık. İlkokul seviyesinde öğrencilerimize destek sağlamak için çalışmalarımız devam ediyordu ve bu çalışmayı da tamamladık. Böylece, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız. Süreci koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer’e, yardımcı kaynakların hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy’a, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarımıza, 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulunarak öğrencilere her daim destekte yanlarında olduğunu ifade etti.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR