Mehtap Elaidi Sonbahar Kış 2019 koleksiyonu

Mehtap Elaidi Sonbahar Kış 2019 koleksiyonunu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 20 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sundu.

Mehtap Elaidi Sonbahar Kış 2019 koleksiyonu
Yayın Tarihi: 22.03.2019 12:46:00

Methap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunun teması yenilenme ve kabuk değiştirme. Eş zamanlı olarak marka kimliğini, showroom’unu, web sitesini de yenileyen Mehtap Elaidi, bu sezonki defilesi vasıtasıyla markanın ve Mehtap Elaidi kadınının güncel manifestosuyla karşımıza çıkıyor.
 
19 sene önce beyaz gömleklerle yola çıkan, Türkiye ve yurt dışında kadınların gardıroplarında yerini alan marka, Mehtap Elaidi tasarımlarını giyen kadın görünümünü ne ile tamamlar, nerelere gider, ne yer, ne içer, ne okur gibi sorularla yola çıkıyor bu sezon. Bu kadına en çok müdanasız sıfatını yakıştıran marka, başkalarının yargılarından bağımsız, kendi için yaşayan bir Mehtap Elaidi kadını hayal ediyor. Bu sezon Mehtap Elaidi her zaman sunduğu hazır giyim parçalarının yanı sıra ilk defa çanta, takı ve aksesuar da sunuyor.
 
#ITSMETIME koleksiyonu için özel tasarlanan çiçekli desen, volanlı pantolon ve asimetrik kesim elbiselerde vücut buluyor. Yine aynı desen dokulu ve parlak bir triko kumaşta kullanılırken koleksiyondaki siyah ve bej renkli vegan derilerin sert duruşlu ama yumuşak yüzeylerine kontrast oluşturuyor. Beyaz poplinde görmeye alıştığımız Mehtap Elaidi gömlekleri, elbiseleri ve bluzları bu sezon vegan derilerde ve kırçıllı kışlık kumaşlarda da karşımıza çıkıyor. Geleneği bozmayan ve markanın olmazsa olmazı haline gelen beyaz poplin gömlekler ise hacimli siluetlerde kendini gösteriyor. Koleksiyonun temelini oluşturan bej, siyah ve beyaz renklere vişne ve petrol yeşili katılıp koleksiyonu canlandırıyor. Çiçekli desene ise  mavi geometrik çizgili bir desen, kahverengi ve siyah puantiyeler eşlik ediyor.
 
Takı markası Orman ile yapılan işbirliğinden doğan organik şekilli takılar parlak yüzeyleri ve renkleriyle hem koleksiyonun canlılığına derinlik katıyor hem de kış koleksiyonun soğuk duruşuna hoş bir zıtlık oluşturuyor. Koleksiyondaki fiyonk ve drape detaylarından esinlenerek tasarlanan çantalar da baştan aşağı Mehtap Elaidi giymiş kadınına işte çantan da burada, hazırsın diyor. Koleksiyondaki çiçek deseninden yola çıkılarak fularlar için tasarlanan özel desenler, ipek ve yün kumaşlarda karşımıza çıkıyor.
 
Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin saç tasarımı Makas ekibine, makyaj M.A.C’in profesyonel makyaj artistlerine, styling ise Bengisu Gürel’e ait. Defilenin müzik düzenlemesi Cihangir Aslan imzası taşıyor.
 
Marka Hakkında;
Mehtap Elaidi markası 2000 senesinde bir beyaz gömlek markası olarak kuruldu. Kısa bir sürede gömlekleri, deneysel kulpları ve detaya verdiği önem sayesinde Türkiye’de sadık bir müşteri kitlesine ulaştı. Kurucusu Mehtap Elaidi’nin kreatif direktörlüğündeki marka şimdi benzersiz tasarımları olan fonksiyonel ürünler sunan öncü bir hazır giyim tasarımcı markası haline geldi. On senedir yürütülen ihracat çalışmalarıyla da şu an tasarımlarını dünyanın dört bir yerindeki müşterilerine ulaştırmaktadır. Markanın evi olan İstanbul’da ise ürünleri kendi mağazası ile beraber Gizia Gate ve Beymen mağazalarında satılmaktadır.
 

FOTO GALERİ
HABERİ PAYLAŞÇOK TIKLANANLAR