Memur, emekli, çalışan, işçi, SGK, Bağ-Kur emeklisi Temmuz zamlı maaşları belli oldu!

Milyonlarca emekli vatandaşımız için beklenen haber geldi. Haziran ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber emekli ve memurlar için yapılacak olan zam oranı belirlendi. Yüzde 5,75 olarak belirlenen enflasyon oranı milyonlarca vatandaşımızı sevindirdi.

Memur, emekli, çalışan, işçi, SGK, Bağ-Kur emeklisi Temmuz zamlı maaşları belli oldu!
Yayın Tarihi: 3.07.2020 21:35:00

Milyonlarca emekli vatandaşımız için beklenen haber geldi. Haziran ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber emekli ve memurlar için yapılacak olan zam oranı belirlendi. Yüzde 5,75 olarak belirlenen enflasyon oranı milyonlarca vatandaşımızı sevindirdi. En düşük memur maaşı için yapılacak zam miktarı 207 TL olarak belirlendi. Memur emeklisinin en düşük maaşı için ise 148 TL zam yapılarak müjdeli haber verildi. En düşük işçi emeklisi tarafından alınan zam miktarı ise 72 TL olarak belirlenmesinin ardından milyonlarca vatandaşımız tarafından zam miktarları bu ay içerisinde maaşlara yansıtılacak mı? İşte yapılan zamlar hakkında ayrıntılar…

Milyonlarca memur ve memur emeklisi ile birlikte işçi, esnaf ve çiftçi emeklileri için Temmuz ayında yapılacak zam oranı merak içerisinde araştırılmasının ardından ilk 6 aylık enflasyon oranı belirlendi. Milyonlarca vatandaşımız için yapılacak yüzde 4’lük zammın üzerine enflasyon oranları kapsamında belirlenen zam oranı yüzde 1,75 olarak gündemimizde bulundu. İşçi, esnaf ve çiftçi emeklileri için aylıklarına Temmuz ayı içerisinde ilk 6 aylık enflasyon zam oranları doğrultusunda yüzde 5,75 oranında zam yapılacağı açıklanmasıyla beraber müjdeli haber verildi. İşte maaşlara yansıtılacak zam miktarları hakkında detaylar…

MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZIN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABER GELDİ! MAAŞLAR NE KADAR OLDU?

Günümüzde en düşük memur maaşı 3 bin 605 TL olarak ödemeleri yapılıyordu. Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan 4 toplu sözleşme zammı ve 1.75’lik enflasyon farkı ile birlikte milyonlarca vatandaşımız için yüzde 5,75 oranında zam yapılacağı bildirildi. Böylelikle 3 bin 605 TL olan en düşük memur maaşı yüzde 5,75 zam yapılmasıyla beraber 3 bin 812 TL olarak hesaplara yatırılacak.

Belirlenen enflasyon oranı 3 Temmuz yani bugünden itibaren maaşları yatan vatandaşlarımızın hesaplarına yansıtılmasıyla beraber Temmuz ayın da zamlı maaşlar alınacak. Memur emeklileri içinde memurlara uygulanacak olan yüzde 4 zam ve enflasyon farkında meydana gelen yüzde 1,75 enflasyon farkı hesaplara yansıtılacağı bildirildi. Bu doğrultu da yüzde 5,75 oranında en düşük memur emeklisinin aylığı 2 bin 569 TL’den 2 bin 717 TL’ye artış göstermesi ile gündemimizde ki yerini alacak.


EN DÜŞÜK İŞÇİ, ÇİFTÇİ VE ESNAF EMEKLİLERİ İÇİN YAPILACAK ZAM!

En düşük işçi ve esnaf emeklileri yapılacak zam oranları enflasyon farkının ortaya çıkması ile belirlendi. En düşük işçi emeklisinin aylığı için yüzde 5,75 oranında zam yapılmasıyla beraber bin 263 TL’den bin 335 TL’ye artış göstereceğinin müjdesi veriliyor. En düşük emekli aylığı bin 500 TL olarak yükseltildiği için bu emekliler maaşları halen bin 500 TL olarak devam edeceği açıklandı. Böylelikle erkenden emekli maaşlarına zam alma olanağına sahip olabilmektedirler.

En düşük esnaf emeklisi için ise yüzde 5,75 oranında zam sonrasında maaşlarına 88 TL zam yapılacağı bildirilmesinin ardından bin 539 TL olarak verilen esnaf emeklisi zam sonrasında bin 627 TL zam alma fırsatını elde edebilecek.

Günümüzde çiftçi emeklilerinden faydalanabileceği bu zam miktarları doğrultusunda en düşük çiftçi emeklisi bin 451 TL olarak zam alıyordu. Bu kapsam doğrultusunda maaşlarına yapılacak zam miktarı kapsamında bin 534 TL zam alma olanağına sahip olabilecekleri müjdesi verilmesiyle beraber pek çok vatandaşımıza sevindirici haber verildi. Emekli vatandaşlarımız ve memurlar için Temmuz ayı içerisinde yapılacak zam oranları maaşlarına yansıtılacak. Bu kapsamda bu ay emekli vatandaşlarımız için kazançlı ay olarak gündemimizde ki yerini almasıyla beraber yapılan zam oranları açıklanarak rahat bir nefes alma olanağına sahip oldular.


 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR