Meteoroloji'den Haftasonu İçin Büyük Uyarı

Akom uyardı. İstanbul'da hafta sonu çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların su baskını, sel ve fırtına gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den Haftasonu İçin Büyük Uyarı
Yayın Tarihi: 29.09.2017 16:09:00

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre,  İstanbul'da yarın Avrupa, pazar günü Anadolu yakasında ağırlıklı olmak üzere çok  kuvvetli, yer yer şiddetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

İstanbul'da hafta sonu için çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yarın ve Pazar günleri kuzeybatı kesimlerde beklenen sağanak yağışların, Çanakkale'nin doğu (Gelibolu, Lapseki, Biga, Çan, Yenice), Balıkesir'in kuzey (Erdek, Bandırma, Gönen) ilçelerinde kuvvetli (25-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AKOM İstanbulluları uyararak, yağışların İstanbul il genelinde olacağını belirtti.


Kırklareli ve Tekirdağ çevresinde de yarın sağanak etkili olacak.  Yağışların özellikle Vize, Demirköy, Saray ve Çerkezköy'ü içine alan doğu  ilçelerinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

 AKOM UYARIYOR !

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Açıklamada, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere metrekareye 100 kilogram yağış düşmesi beklendiği bildirildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulluları beklenen şiddetli yağış hakkında uyardı. Açıklamada, İstanbul'un hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtilirken çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere metrekareye 100 kilogram yağış düşmesi beklendiği bildirildi.
 
AKOM'dan yapılan açıklama şöyle:
"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre,  İstanbul hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yarın İstanbul’un Avrupa Yakası, Pazar günü ise İstanbul’un Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m) olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların İstanbul il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor."
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR